Birželio 23 d. (sekmadienis) nuo 21 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras Rasų šventę kvietė pasitikti ir palydėti kitaip.

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras kartu su Kaliningrado Nacionalinio šiuolaikinio meno centro Baltijos skyriumi (Rusija) ir Gdansko Šiuolaikinių menų centru Łaznia (Lenkija) įgyvendina dviejų metų projektą „Pažink svetimšalį: savitarpio pažinimo skatinimas tarp Gdansko, Kaliningrado ir Klaipėdos gyventojų per šiuolaikinės kultūros ir meno mainus". Projektas įgyvendinamas Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Bendradarbiavimo abipus sienos 2007-2013 m. programos apimtyje. Programa finansuojama iš Europos Sąjungos ir Rusijos Federacijos lėšų, tikslas – stiprinti bendradarbiavimą tarp Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos, plėtojant dvišalius ir trišalius santykius.

Projekto rėmuose Kaliningrado Nacionalinio šiuolaikinio meno centro Baltijos skyriuje veikia Witosław Czerwonka „Three dreams“ (Gdansko Šiuolaikinių menų centru Łaznia buvo pristatyta 2013 m. balandį, o KKKC Parodų rūmuose bus eksponuojama 2014 m.). Šią parodą lydi inovatyvi edukacinė programa, vykdoma visuose miestuose partneriuose Laznia – Kaliningradas – Klaipėda.

Joninių naktį, birželio 23 d. nuo 21 val. iki 03.42 val., KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) interneto pagalba trijų šalių gyventojai dalyvavo  edukaciniame užsiėmime – dalyviai filmavo (video kameromis, mobiliaisiais telefonais) saulės laidą ir patekėjimą bei savo medžiagą talpino Pinterest.com svetainėje. Savo video dar galite siųsti el. paštu rasma@kkkc.lt ir jie bus publikuojami. Tai pirmoji edukacinė programa, kuri sukurta analizuojant šiuolaikinio lenkų menininko Witoslaw Czerwonkos video darbus. Naudodamiesi menininko kūrybos principais, dalyviai kurė savo video darbus.

Witosław Czerwonka (g. 1949) – lenkų menininkas, multimedijų kūrėjas, jo interesų sritys – performansas, filmai, fotografija, piešiniai, instaliacijos, videoskulptūros.

1967–1972 m. studijavo Gdansko valstybinės aukštosios dailės mokyklos Tapybos ir skulptūros fakultete. 1978–1980 m. kartu su Adamu Harasu ir Jerzy’iu Ostrogórskiu Gdanske įkūrė multimedijų galeriją AUT, o vėliau Sopote – OUT, kurios pats vadovavo. 1980–1982 m. su docentu Romanu Usarewicziumi sukūrė novatorišką Projektavimo pagrindų dirbtuvių programą, ją išvystė ir drauge su Wojciechu Zamiara 1982–1993 m. jai vadovavo. Šių patirčių pagrindu susikūrė Intermedijų dirbtuvės PI, kurioms W. Czerwonka vadovauja iki šių dienų. 1995 m. jis gavo titulą professor extraordinarius , o 2000-aisiais – professor ordinarius. 1990–1993 m. buvo Gdansko dailės akademijos prorektorius, o 1993–1999 m. – Tapybos ir grafikos fakulteto dekanas. Šiuo metu menininkas vadovauja Gdansko dailės akademijos Audiovizualinės erdvės dirbtuvėms. Witosław Czerwonka gyvena ir kuria Sopote.

Rasų šventė. Trumpiausia naktis metuose. Naktis, Būtent tada galime patirti posakio „iš dulkių - į dulkes“ tvarumą, kaip niekada. Svaiginkimės gyvenimo grožio vaizdais, kol leisis ir patekės nauja diena – 03.42 val.

Programa:
21 val. Witosław Czerwonka kūrybos pristatymas
21.30 val. -  03.42  val. Tiesioginė saulės eigos transliacija iš Kaliningrado ir Lazna.
21.30 val. - 03.42 val. Prancūzų režisieriaus Alain'o Resnais filmų retrospektyva: „Širdys“, „Sena daina“, „Mano dėdė iš Amerikos“. Filmai originalo kalba su titrais anglų k.

Nemokama.
Partneriai: Redline, Prancūzų institutas Lietuvoje