2013 m. rugsėjo 7 d. Julijonas Urbonas ant Klubo ir galerijos BUNKIER sienos (Olejarna g. 3, Gdanskas) pristatė viešo meno projektą „Vaikščiojimas siena: įvadas į dizaino ir choreografijos teoriją“ – paskaita, performansas, karuselė.

Performansas yra festivalio „Vilnius Gdanske“ dalis.

Julijonas Urbonas yra dizaineris, dailininkas ir inžinierius. Šiuo metu jis rašo daktaro disertaciją apie sąveikų dizainą Londono Karališkajame menų koledže. Julijono kūrybinės veiklos koncepcijos ištakos yra atrakcionų parkai. Dar būdamas vaikas jis padėdavo dirbti pramogų parke. 2004–2007 m. Urbonas vadovavo vienam iš Klaipėdos atrakcionų parkų, kur dirbo dizaineriu ir inžinieriumi, taip pat kaip menininkas ir filosofas plėtojo gravitacinės estetikos teoriją.

„Vaikščiojimas siena“ savo forma ir turiniu primena paskaitos ir karuselės derinį. Performanso metu yra atkuriamas Amerikos modernaus šokio pradininkės Trishos Brown pasirodymas. Savo choreografijai menininkė naudojo sienos erdvę ir profesionalaus laipiojimo įrangą. Šiuo projektu ji ne tik sukūrė naują judesio „abėcėlę“ ir atvėrė naują judėjimo erdvę, bet ir parodė, kad šiuolaikinio šokio išradimus neretai padiktuoja sąlygos ir aplinka, kurioje atsiduria šokėjas. Kurdama judesių ant sienos choreografiją, menininkė  savo pasirodyme išnaudojo architektūros ypatybes, kurioms priderino saugos diržų, laidų ir lynams skirtų skriemulių sistemą. Jos metodas primena Lietuvos menininko darbus, kuriuose jis domisi būdais kurti choreografiją per dizainą. Priešingai nei menininkė savo pasirodymo metu, Julijonas Urbonas kviečia ir žiūrovus dalyvauti savo projekte.

Projektas "Pažink svetimšalį"

„Pažink svetimšalį“: tarpusavio supratimo tarp Gdansko, Kaliningrado ir Klaipėdos gyventojų ugdymas, skatinant mainus šiuolaikinio meno ir kultūros srityje” – tai didelės apimties projektas, kurio tikslas – skatinti bendradarbiavimą tarp  Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos šiuolaikinio meno ir kultūros institucijų bei ugdyti gilesnį tarpusavio supratimą  tarp Gdansko, Kaliningrado ir Klaipėdos gyventojų per jų dalyvavimą kultūrinėse programose.

Projektą vykdo Nacionalinio Šiuolaikinio Meno Centro Baltijos skyrius (Kaliningradas, Rusija), Šiuolaikinių Menų Centras «Laznia» (Gdanskas, Lenkija) ir Klaipėdos Kultūrų Komunikacijų Centras (Klaipėda, Lietuva). Numatoma projekto trukmė – dveji metai, nuo 2013 m. sausio mėn. iki 2014 m. gruodžio mėn.

Projektas apims platų veiklų spektrą; jo tikslinė auditorija – ir vietinės bendruomenės, ir platus tarptautinis tokių profesionalų, kaip šiuolaikinio meno kūrėjai, fotografai, muzikantai, kuratoriai, meno ir kultūros vadybininkai, ir pan., tinklas. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu Gdanske, Kaliningrade ir Klaipėdoje planuojama iš viso surengti 11 mainų programos parodų, siekiant supažindinti su įdomiausiais šiuolaikinio meno pavyzdžiais.    

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro dalyvavimas šioje ES programoje yra inovatyvi partnerystės forma, kadangi iki šiol kaimyninius Lietuvos, Rusijos ir Lenkijos regionus apimančio pastovaus institucinio bendradarbiavimo šiuolaikinio meno srityje nebuvo. Projekto veiklų metu, kuriose dalyvaus skirtingų amžiaus ir poreikių tikslinės grupės, planuojama jungti kultūros paveldą, dizainą ir šiuolaikinį meną ir turizmą.