Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras kartu su Kaliningrado Nacionalinio šiuolaikinio meno centro Baltijos skyriumi (Rusija) ir Gdansko Šiuolaikinių menų centru Łaznia (Lenkija) vykdo projektą Pažink svetimšalį: savitarpio pažinimo skatinimas tarp Gdansko, Kaliningrado ir Klaipėdos gyventojų per šiuolaikinės kultūros ir meno mainus". Numatoma projekto trukmė – dveji metai (nuo 2013 m. sausio mėn. iki 2014 m. gruodžio mėn.). Birželio 1 d. Kaliningrade prasideda sudėtinė projekto dalis Sound Around, skirta garso menui ir eksperimentinei muzikai.

Sound around sudaro trys menininkų rezidentūros Kaliningrade (birželio 1–6 d.)Gdanske (birželio 21–29 d.) ir Klaipėdoje (rugpjūčio 31rugsėjo 8 d.) bei jas lydintys festivaliai. Projekto tikslas – daugiašaliai patirčių, praktikų ir technologijų mainai tarp garso menininkų iš Lenkijos, Lietuvos ir Rusijos. Rezidentūros metu daug dėmesio bus skiriama trijų miestų akustinių kraštovaizdžių tyrinėjimams, individualių bei kolektyvinių kūrybinių metodikų plėtojimui. Menininkai bendradarbiaus kaupdami įrašų archyvus, kurdami garso instaliacijas, koncertines eksperimentinės muzikos programas. Projektą lydės garsinė dokumentacija CD / DVD laikmenos pavidalu.   

Birželio 21–28 d. vyksiančios Sound Around meno rezidentūros dalyviai: Gytis Skudžinskas aka GyS (LT), Valdemaras Manomaitis (LT), Yourgis Sakellariou (LT). Birželio 28–29 d. vyks festivalis. Antrojo Sound Around festivalio kuratorius – Lukasz Szalankiewicz (PL).

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro dalyvavimas šioje ES programoje yra inovatyvi partnerystės forma, kadangi iki šiol kaimyninius Lietuvos, Rusijos ir Lenkijos regionus apimančio pastovaus institucinio bendradarbiavimo šiuolaikinio meno srityje nebuvo. Projekto veiklų metu, kuriose dalyvaus skirtingų amžiaus ir poreikių tikslinės grupės, planuojama jungti kultūros paveldą, dizainą ir šiuolaikinį meną ir turizmą. 

Projektas „Pažink svetimšalį“ įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos bendradarbiavimo abipus sienos 2007–2013 m. programą. Pagrindinis programos, finansuojamos Europos Sąjungos (ES) ir Rusijos Federacijos lėšomis, tikslas – stiprinti Lietuvos, Lenkijos bei Rusijos bendradarbiavimą plėtojant dvišalius ir trišalius santykius. Bendroji “Pažink svetimšalį“ projekto vertė – 873,620.59 eurų. Programos įnašas į projektą sudaro 768,786.12 eurų (88%) arba 2648468.1 Lt. Ko-finansavimas iš dalyvaujančių institucijų –  104,834.47 eurų (12%).

ES sudaro 27 šalys narės, nusprendusios pamažu sujungti savo praktinę patirtį, išteklius ir kurti bendrą ateitį. Per 50 metų plėtros laikotarpį, puoselėdamos kultūrinę įvairovę, toleranciją bei asmens laisves, jos drauge sukūrė stabilumo, demokratijos ir darnaus vystymosi erdvę. ES siekis – skleisti savo vertybes ir dalytis pasiekimais su kaimyninėmis šalims ir tautomis.

Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos bendradarbiavimo abipus sienos 2007–2013 m. programa siekiama skatinti ekonominį ir socialinį vystymąsi ES bei Rusijos pasienio regionuose sprendžiant bendras problemas ir iššūkius, skatinant kaimyninių tautų bendradarbiavimą. Pagal šią Programą Lietuvos ir Lenkijos pasienio regionų ne pelno organizacijos kartu su partneriais iš Kaliningrado srities įgyvendina bendrus projektus, finansuojamus ES ir Rusijos Federacijos lėšomis.

Šis tekstas parengtas naudojantis Europos Sąjungos parama pagal 20072013 m. Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos bendradarbiavimo abipus sienos programą. Už jo turinį, kuris jokiomis aplinkybėmis neatspindi Europos Sąjungos pozicijos, atsako Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras.

Kuratorius Lietuvoje  - Tautvydas Bajarkevičius

2013 m. festivalio lietuvių dalies dalyviai:

Yiorgis Sakellariou / 2013.06.21 - 06.29  / Projektas "Closer stranger: Sound Around". Gdanskas (Lenkija)

Valdemaras Manomaitis  / 2013.06.21 - 06.29  / Projektas "Closer stranger: Sound Around". Gdanskas (Lenkija)

Gytis Skudžinskas / 2013.06.21 - 06.29  / Projektas "Closer stranger: Sound Around". Gdanskas (Lenkija)