Garso menininkų koncertas „Garso labirintas“

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) 2020 m. rugsėjo 24–26 d. tarptautinio meno projekto „We can be heroes“ / „Būkime herojais“ kontekste klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami į tris skirtingo žanro renginius: garso menininkų koncertą, rašytojų / menotyrininkų diskusiją apie meną ir naujos menininko Žygimanto Augustino knygos pristatymą bei pokalbį su filosofu. Be to, šeštadienį dar vyks ir ekskursija po parodą.

Pasitinkant rudens lygiadienį, trys garso menininkai kviečia į patyriminę kelionę po garsų pasaulį. Klajodami tarsi labirintu iš vienos Parodų rūmų salės į kitą, keliautojai kartu su parodos „We can be heroes“ eksponatais aptiks tris garsų salas su eksperimentinės muzikos kūrėjais / atlikėjais. Projekto dalyviai nežada įprastos formos koncerto: čia nerasite nei kėdžių, nei nuoseklios programos, viskas skambės vienu metu, o klausytojams teliks klaidžioti nuo vieno atlikėjo prie kito ir klausytis jų skleidžiamų garsų arba ir patiems įsilieti į muzikinio audinio kūrybinį procesą.

Paklaustas, ko galima tikėtis „Garsų labirinte“, vienas iš projekto autorių Donis paaiškina: „Visi atlikėjai prieš keletą metų dalyvavo projekte, susijusiame su Klaipėdos garsovaizdžių paieškomis. Taigi, greta kitko, galima tikėtis miesto garsų iš kūrėjų fonotekų. Atlikėjai tikisi į savo pasirodymus įtraukti ir lankytojus, kad šie ne tik pasyviai klausytų, bet ir patys galėtų prisiliesti prie įvairių daiktų, objektų ar instrumentų ir sukelti garsus, kurie realiu laiku įsipintų į tuo metu erdvėje skambantį muzikinį ar garsinį audinį.“

Bilietai parduodami prieš koncertą, kaina – 5,00 Eur / 2,50 Eur.

Dalyviai: Donatas Bielkauskas aka DONIS, Kristijonas Lučinskas aka DRIEZHAS, Audrius Šimkūnas aka SALA.

Renginiai yra KKKC 15 metų veiklos jubiliejinių renginių ciklo „Supernova“ dalis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos miesto savivaldybė. Partneris – Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka.

Renginiuose gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl informuojame, kad lankytojai gali būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti skelbiami socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidoje.

Lankytojai be apsauginių kaukių nebus įleidžiami.