Literatūros vakaras: L. Katkus

Lapkričio 22  d. 18 val. KKKC Meno kieme (Bažnyčių g. 4) rengiamas literatūros vakaras, kuriame dalyvauja rašytojas ir vertėjas Laurynas Katkus ir vakaro moderatorius Marius Burokas.

2013 m. gegužę Laurynas Katkus (g. 1972) rezidavo Menininkų namuose „Lukas“ (Ahrenshopas, Vokietija). Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras ne vienerius metus bendradarbiauja su Ahrenshope, įsikūrusiais Menininkų namais „Lukas“ (Vokietija), vykdydami tarptautinius rezidentų mainus.

Laurynas Katkus – rašytojas ir vertėjas, trijų poezijos rinkinių, esė rinktinės ir romano autorius. Jo knygos yra pasirodžiusios Vokietijoje, Austrijoje, JAV.  Į lietuvių kalbą jis yra vertęs F.Hoelderlino, P.Handkės, S.Sontag, S.Dacho ("Taravos Anikė") ir kitų autorių kūrinių.

Vakare Katkus pristatys paskutinę savo knygą – romaną "Judantys šešėliai" (leidykla Tyto alba). Praėjusių metų pabaigoje pasirodęs romanas sukėlė ginčų ir sulaukė skirtingų atsiliepimų   – nuo pagyrų dėl "magiško realizmo" tradicijos tęsimo iki priekaištų, kad knyga kompromituojanti filologus. Svarbiausi romano veikėjai  yra  universiteto dėstytojas Vytautas ir amžiaus pradžioje gyvenantis keliautojas, karys ir poetas Heinrichas, susijęs su Baltijos regionu. Iš pradžių, rodos, visiškai skirtingi jų gyvenimai ima artėti vienas prie kito ir keistai persipina...  Vakarą moderuos žinomas poetas ir kritikas, Jaunojo Jotvingio ir Naujojo knygnešio premijų laureatas Marius Burokas. Su Laurynu Katkumi jis kalbėsis apie romano atsiradimą, siužeto posūkius ir veikėjų charakterius, lietuvių prozos padėtį ir skaitytojų lūkesčius. Laurynas Katkus taip pat pasidalins įspūdžiais apie savo viešnagę Ahrenshoopo (Vokietija) menininkų namuose  šių metų gegužę.