KKKC PARODŲ RŪMUOSE – GRUZIJOS ŠIUOLAIKINIO MENO PARODA

Spying Future

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras miestui ypatingus Lietuvos kultūros sostinės metus pradeda Parodų rūmuose sausio 19 d., ketvirtadienį, 17 val. atidaroma Tbilisio šiuolaikinio meno centro kuruojama Gruzijos šiuolaikinio meno paroda „Spying Future / Spėjant ateitį“. Klaipėdos ir visos  Lietuvos kultūrai svarbaus įvykio dalyviais taps ne tik miesto vadovai, bet ir Gruzijos ambasados Lietuvoje nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė J. E. ponia Khatuna Salukvadzė.

Pasak vieno iš projekto „Spying Future / Spėjant ateitį“ dalyvių Koka Ramishvili, posovietinėje erdvėje iki šiol pastebimas didžiulis mokslinės fantastikos žanro stygius.  Be abejo, tai susiję su minties laisvės draudimu anuomet ir išlikusiu poveikiu vėlesnėms kartoms. Tarytum sovietinė invazija į realybę būtų okupavusi ir fantazijos sferą. Deja, tai niekur nedingo – individualumo apraiškų, nepriklausomybės nuo sistemos pasmerktis netgi šiandien šioje „ekspasaulio“ dalyje atgimsta demoniškais pavidalais. Todėl ateities spėjimas visuose laiko ir erdvės parametruose prilygsta meno projektui, kuriuo siekiama peršokti šį chaoso ir absurdo fantazijos liūną bei pateikti pasauliui kažką, kas nei materialiu, nei dvasiniu lygmeniu prieš tai neegzistavo. Šis procesas yra neišvengiama realybės projekcija į ateitį, kurią įgyvendina menininkas, kurdamas dabarties ir nujaučiamo rytojaus koliažą.

Projektas „Spying Future / Spėjant ateitį“ susideda iš viena kitą papildančių, ekspozicinėje erdvėje natūraliai komponuojamų temų, kurios sudaro galimybę patirti šiuolaikinio Gruzijos meno koncepcijų raidą, meno ir paties menininko statuso visuomenėje evoliuciją. Parodoje dominuoja Gruzijos kasdienybei būdingos socialinės temos ir kūrybinio bendradarbiavimo strategijos, kuriomis remiasi Tbilisio šiuolaikinio meno centras. Sugretinant asmenines ir kolektyvines patirtis, projektu siekiama intensyviau išgyventi nūdienos aktualijas ir ateities perspektyvas. 

Parodoje bus galima išvysti, kaip smarkiai pasikeitė viduriniosios Gruzijos menininkų kartos vizualinė kalba – nuo tradicinės, piktografinės iki tarpdisciplininės. Menininkai fiksuoja laiko slinktį bei identiteto transformacijas, pasireiškiančias konkrečiame sociopolitiniame kontekste. Kūriniuose susiduria realybė ir fikcija, išgalvotos ir tikros istorijos sąsajos grindžiamos archeologija, etnografija, istoriniu paveldu, šiuolaikiniu dizainu, mada. Parodoje „Spying Future / Spėjant ateitį“ savo kūrinius pristato 17 Gruzijos autorių, jos kuratorius – Tbilisio šiuolaikinio meno centro vadovas Wato Tsereteli.

 

Paroda veiks iki 2017 m. vasario 19 d.

Bilieto kaina – 1,70 / 0,85 €.

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val.