Projektas "GOING PUBLIC"/ Andrej Busel/ 2012.07.08 - 2012.07.18

Andrej Busel (Baltarusija) dalyvavo projekte "Going public" ir rezidavo Klaipėdoje 2012 07 08-07 18.

Andrej Busel dirba kaip architektas ir menines idėjas dažniausiai realizuoja pasitelkęs gatvės meno graffiti formą. Savo urbanistiniuose piešiniuose, ištapytuose apleistų griuvėsių sienose, Andrej Busel perfrazuoja 15 amžiaus religinių ikonų fragmentus.

Projektas GOING PUBLIC: Klaipėdos bažnyčių maketai

Atvykęs į Klaipėdą Andrej miestą tyrinėjo ir reflektavo savo profesinės patirties suteiktomis įžvalgomis. Susižavėjęs išlikusiais bei atstatytais fachverko pavyzdžiais Lietuvos uostamiestyje urbanistinių paveikslų kūrėjas susidomėjo Klaipėdos architektūrine raida ir dingusiomis bažnyčiomis. Bendraudamas ir konsultuodamasis tiek internetiniuose forumuose, tiek susitikęs rezidentūros metu su vietiniais architektais A. Busel atkūrė senųjų Klaipėdos bažnyčių brėžinius ir pagamino mobilius maketus. Ažūrinį fachverką primenantys ir neoniniais dažais nuspalvinti mobilūs senųjų Klaipėdos bažnyčių maketai keletą naktų ir dienų keliavo bei „vaidenosi“ Klaipėdos senamiestyje.

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras kartu su Goethes institutu Vilniuje 2012 metais vykdė tarptautinį projektą „Going public. Galimybės viešai pasisakyti“. Tai tarptautinį bendradarbiavimą ir kūrybinius mainus užtikrinantis projektas, kuriame dalyvavo Lietuvos, Baltarusijos, Kaliningrado srities ir Vokietijos atstovai. Pagrindinė projekto ašis – menas viešose erdvėse, apmąstomas iš menininkų, kuratorių, teoretikų ir žiūrovų pozicijų. Projektas „Going Public. Apie galimybes viešai pasisakyti“ skirtas aktualioms diskusijoms apie meną už muziejų ir galerijų ribų, tokio meno galimybių bei auditorijos kūrimo tyrimams. Projektas orientuotas ne į materialių meno kūrinių viešoms erdvėms kūrimą, o į refleksijas, empirinius tyrimus ir analizę.

Video dokumentacija >>>