Projektas "GOING PUBLIC"/ Katerina Cherevko/ 2012.09.03 - 2012.09.14

Katerina Cherevko (Baltarusija) dalyvavo projekte "Going public" ir rezidavo Klaipėdoje 2012 09 03-09 14.

Projektas GOING PUBLIC: meninė akcija „Alergija raudonai“

Menininkė Katerina Cherevko menine akcija „Alergija raudonai“ bando tyrinėti, dokumentuoti bei analizuoti žmonių reakciją, asociacijas ir santykį su RAUDONA spalva.

Pati menininkė atvykusi iš Rusijos federacinės dalies (Kaliningrado srities) teigia, jog Lietuvoje ji įgaunanti vidinį raudonį, savotišką gėdos jausmą. Jausmas, kad yra „raudonoji“ – t.y. atvykusi iš sovietinę socialistinę sistemą kūrusios ir Lietuvai diktavusios šalies. Menininkė Katerina Cherevko siekia pasitikrinti ar dar tebeegzistuoja pasipriešinimas raudonąja revoliucija prasidėjusiai proletarinei propagandai ir buvusiai sistemai. Kaip teigia pati menininkė – šūkiai, plakatai, pionierių kaklaraiščiai, stendai, stovai, o kartais ir tvoros formavo specifinę sovietinės kartos pasaulėjautą. Menininkė siekia išsiaiškinti ar dar gajus šis mitas, jog raudona tai priešų ar komunistinė spalva, o galbūt tai kelia visiškai naujus suvokimus lietuvių sąmonėje.

Akcijų metu menininkė surengė mieste seriją skirtingų akcijų bei kaip „RAUDONOS PARDAVĖJA“ ir bandė „išgauti“ žmonių reakcijas į spalvą. Klaipėdos turgavietėse Katerina surinkusi raudonų daiktų arsenalą bandė jį parduoti arba dovanoti susidomėjusiems pirkėjams. Miesto pėsčiųjų zonose vedžiojo žaislinį raudoną sunkvežimį pripildytą raudonos spalvos skysčiu ir provokavo praeivius pasidalinti reakcijomis.

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras kartu su Goethes institutu Vilniuje 2012 metais vykdė tarptautinį projektą „Going public. Galimybės viešai pasisakyti“. Tai tarptautinį bendradarbiavimą ir kūrybinius mainus užtikrinantis projektas, kuriame dalyvavo Lietuvos, Baltarusijos, Kaliningrado srities ir Vokietijos atstovai. Pagrindinė projekto ašis – menas viešose erdvėse, apmąstomas iš menininkų, kuratorių, teoretikų ir žiūrovų pozicijų. Projektas „Going Public. Apie galimybes viešai pasisakyti“ skirtas aktualioms diskusijoms apie meną už muziejų ir galerijų ribų, tokio meno galimybių bei auditorijos kūrimo tyrimams. Projektas orientuotas ne į materialių meno kūrinių viešoms erdvėms kūrimą, o į refleksijas, empirinius tyrimus ir analizę.

Video dokumentacija >>>