Projektas "GOING PUBLIC"/ Mikhail Gulin/ 2012.05.28 - 2012.06.16

Michail Gulin (Baltarusija) dalyvavo projekte "Going public" ir rezidavo Klaipėdoje 2012 05 28-06 16.

M. Gulinas turintis akademinės tapybos išsilavinimą bei diplomą dažnai renkasi performatyvias meno formas bei reflektuoja aktualias socialines temas. 

Projektas GOING PUBLIC: objektų-laivų paradas

Menininkas Michail Gulin Klaipėdoje surengė savo sukurtų objektų-laivų paradą, kuris prasidėjo KKKC Meno kieme ir persikėlęs Senuoju keltu į Smiltynę pasibaigė iškilmingu laivų nuleidimu į Kuršių marių vandenį. Per dvi savaites Klaipėdoje autorius sukūrė flotilės laivyną iš pramoninių dėžių kartono bei kitų antrinių medžiagų. Akcija menininkas skyrė įvairiems grandioziniams dažniausiai neįgyvendintiems valstybių projektams neapsibrėždamas aiškaus politinio ar geografinio lauko.

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras kartu su Goethes institutu Vilniuje 2012 metais vykdė tarptautinį projektą „Going public. Galimybės viešai pasisakyti“. Tai tarptautinį bendradarbiavimą ir kūrybinius mainus užtikrinantis projektas, kuriame dalyvavo Lietuvos, Baltarusijos, Kaliningrado srities ir Vokietijos atstovai. Pagrindinė projekto ašis – menas viešose erdvėse, apmąstomas iš menininkų, kuratorių, teoretikų ir žiūrovų pozicijų. Projektas „Going Public. Apie galimybes viešai pasisakyti“ skirtas aktualioms diskusijoms apie meną už muziejų ir galerijų ribų, tokio meno galimybių bei auditorijos kūrimo tyrimams. Projektas orientuotas ne į materialių meno kūrinių viešoms erdvėms kūrimą, o į refleksijas, empirinius tyrimus ir analizę.

Video dokumentacija >>