Katalogai

SUSITIKMAS. Pavogta praeitis

Ši paroda – tai sovietmečio utopinės architektūros,kaip atminties peizažo, tyrimas, kartu fiksuojant ir moters žvilgsnio transformacijas. Modernus miestovaizdis keitėsi trimis aspektais: semantiniu, funkciniu ir asmeniniu.

Daugiau...

jaunojo menininko prizas

"Jaunojo menininko prizas" - tai Klaipėdos kultūrų komunikacijų inicijuotas prizas, skirtas palaikyti menininko karejerą pradedančius autorius.

Iš atsiųstų praiškų specialiai surinktos meno žiuri pagalba buvo atrinti trys šio konkurso nugalėtojai. Tai - Milda Gailiūtė, Gabrielė Gervickaitė ir Rodion Petrov. Visi autoriai KKKC parodinėse erdvėse 2012 m. atidarė po savo personalinę parodą. Taip pat, kaip šio prizo dalis, buvo išleisti trys šių autorių kūrybą pristatantys katalogai.

Daugiau....

PRESTIŽAS: ŠIŲ DIENŲ FANTASMAGORIJA

Paroda „Prestižas: šių dienų fantasmagorija“ – tai kvietimas apmąstyti prestižo sąvoką ir jos reikšmę vizualiesiems menams. Kada galime menininką vertinti kaip „prestižinį“: kai jo darbai rodomi plačios publikos pripažįstamose vietose ar kai jie tampa elitinių kolekcijų dalimi? Trumpiau tariant, ar prestižas nepriklauso nuo skonio, vienų ir kitų nuotaikų, laikotarpio?
Ar tokiu atveju prestižas nėra tik trapi ir pernelyg subjektyvi sąvoka? Tačiau menininko negalima vertinti tik pagal jo tarp amžininkų įgytą prestižą.

Daugiau...

Estetika vs Informacija

[Estetika vs Informacija Vol.1]...2010-ųjų spalis. Šiuolaikinis Rusijos menas Klaipėdoje. Mes vis dar juos pažįstame, o jie vis dar atpažįsta mus. Įdomu stebėti, kaip keičiasi jų ir mūsų menininkų kartos, kaip Rusijos menas vesternizuojamas ir ką jis praranda asimiliacijos procese. Vienas iš šiuolaikinio Rusijos meno pristatymo tikslų - atkreipti dėmesį į specifiškai "rusišką" stilistikos sluoksnį skirtingų kartų menininkų darbuose...

Daugiau...

Kritikos maršrutai

Menotyrininkų Aistės Virbickaitės ir Igno Kazakevičiaus inicijuotas projektas „Kritikos maršrutai“ – iššūkis rašantiems kultūros temomis bei naujos informacijos galimybė ja besidomintiems. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro „Kultūrpolis“ organizuojamo projekto metu kultūros temomis rašantieji tiria jiems naujas ar mažiau pažįstamas erdves, žmones ir reiškinius. Projekto dalyviai, viešėdami vieni pas kitus, renka ir reflektuoja informaciją, susipažįsta su vietos situacija ir žmonėmis, nešališkai, atvirai ir kritiškai žvelgia į svetimo miesto kultūrinį gyvenimą bei jo reiškinius. Svetimoje erdvėje kritikas lieka be susiformavusios nuomonės ir asmeninių pažinčių, vertindamas jis remiasi savo asmeniniu žvilgsniu ir įspūdžiu.

Daugiau...

Ahrenshoop'o sąsiuvinis

Ar kada žaidėte žaidimą „Pėda pėdon?“ Žaidimo esmė tokia: vienas eina, o kitas, eidamas paskui, žengia pėda į pėdą, bandydamas pajausti pirmojo žingsnio „metrą“ ir ritmą, netgi atspėti „ėjimo“ kryptį. Šis sąsiuvinis − dviejų kūrėjų, poetės Elenos Karnauskaitės ir fotomenininko Gyčio Skudžinsko, „ėjimas“ pėda pėdon.

Daugiau...

Meno projektas „Millennium“

Meno projektas „Millennium“ simboliškai užsimena apie Lietuvos tūkstantmetį ir pristato septynių Lietuvos menininkų: Ingos Likšaitės, Lauros Keblytės, Aurelijos Draugelės, Agnės Jonkutės, Irmos Leščinskaitės, Žygimanto Augustino ir Tado Vosyliaus kūrybą Danijoje.

Daugiau...

Komunikacija keičia požiūrį

Mūsų dar neapgaubė 15 minučių šlovės. Mes dar neišgyvenome savųjų 10 dienų, kuriomis sukrėsime pasaulį. Jau (net / tik) penkerius metus sėdime ant pasaulio krašto, mėtydami metaforų akmenis į logikos ežerus, keičiame kasdieniškai normuotą erdvėlaikį, klausomės panegirikų, skaitydami gražius ir nelabai švankius komentarus, geriame kavą. Šiandien matuojamės bendrumo jausmą, išaugusį per 43 800 valandų, nusitęsusį per 12 000 m2 drobės, perklampojus kelias tonas dažų. Matuojame sugadintų nervų metražu, internetinių čiuptuvų plotu, filmų sekundėmis, verlibro eilutėmis. Kaip visą tai pasverti? Gal atsivertusių sielų skaičiumi?

Daugiau...

36 kadrai. Raimundas Urbonas

Lietuviškos fotografijos „underground’o“ atstovas R. Urbonas pasirinko fotostebėtojo taktiką, kurios pradžia 9-ajame dešimtmetyje atsiradęs „nuobodulio estetikos“ formatas. Atsisakęs reportažinio, kompozicinio-režisūrinio metodo, vaizdinės metaforos, menininkas susikoncentravo į daiktą ir peizažą, kaip savaime vertą stebėjimo ir fiksavimo objektą. Raimundą stipriai veikė naujas estetinis požiūris į formą, leidęs tvarkyti turinį ir sykiu neatmetęs reportažinio paprastumo, kuris prigijo visuose Raimundo kūrybos cikluose.

Daugiau...

Po vandens ženklu

Marinistinis jungas nuo žemės aruodų gręžia atgal, ketvirtadieniais mėsos kepsnius keičia žuvies patiekalais, vasaromis verčia dėvėti dryžuotas jūrinikes ir jachtomis nardyti bangose, sekti vėjo kryptį ir nešiotis kompasą užantyje; tapyti graudžiai romantiškas saulėtekio-saulėlydžio apšviestas vienišas pušis ir išspjautų laivų griaučius; fotografuoti šeimas su afrikietiškomis beždžionėmis ir egzotiškos išvaizdos rūsčiais jūreiviais; rūkyti pypkę ir – šiukštu! – nesidairyti Šveicarijos Alpių.

Daugiau...

24 meno savaitės

Mugė, tradicinių valgių virtuvė, koncertas. Totoriai, rusai.

Tapybos akcija Gustavo Klimto paveikslo „Bučinys“ tema.

Helene Gerster (Šveicarija) projektas „Klaipėda. Kasdienės patirtys“.

Tapybos akcija Isoda Kuryosai raižinio „Fazanas vakaro lietuje“ motyvais.

Medžio raižinys. Wolfgang Folmer (Vokietija).

Atspaudas nuo medžio raižinio. Dovydas Klimavičius (Lietuva)

Lara Huck (Vokietija) fotografijų paroda „Kelyje“.

Kathrin Jacobs (Vokietija) objektai.

Daugiau...

Meno iškarpymas

Meno iškarpymas - pati demokratiškiausia meno forma.

Meno iškarpymas - tai nesibaigiantis procesas, kurį įmanoma realizuoti neišeinant iš namų visose meno sferose kiekvienam iš mūsų.

Meno iškarpymas - tai atsakas į frazes „viskas jau sukurta“, „ir aš taip moku“.

Daugiau...

Laiškai Klaipėdai

Šveicarijos menininkė Helene Gerster dvi savaites rezidavo Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre.

Daugiau...