Projektas "Minkštai"

Ištuštėjusios erdvės - paskata vaizduotės pratimams

Klaipėdos socialinių paslaugų centro "Danė" bendruomenės nariai, vasario 27 d., lankėsi KKKC Parodų rūmuose ir laiką leido kūrybiškumo veiklose. Nors šiuo metu vyksta parodų keitimo savaitės darbai, o ekspozicinių erdvių sienos alsuoja laikina tuštuma, dalyviai galėjo išbandyti vaizduotės pratimus naudojant projekto "MINKŠTAI" objektus.

Daugiau...

„MINKŠTAI“: PRIGIMTINIO KŪRYBIŠKUMO LINK

Dar tik antrus metus gyvuojančio projekto „Minkštai“ idėja menininkei Linai Jaruševičiūtei kilo jau  studijuojant. Architektūros ir tekstilės studijas Vilniaus dailės akademijoje baigusi Lina sako, jog susitikimas su Klaipėdos kultūrų komunikacijos centro (KKKC) projektų iniciatore ir idėjų generatore Inga Norkūniene bei pažintis su jos organizuojamomis edukacijomis, padėjo realizuoti seniai pradėtą veiklą.

Anot menininkių, pirminė projekto idėja buvo pasitelkiant natūralią baltą vilną „suminkštinti“ kultūrines erdves ir tam tikrose jų vietose rengti edukacines programas. Projekto metu kuriama saugi, jauki ir kur kas greičiau į meninę ir kūrybinę veiklą padedanti įsitraukti erdvė. Pirmoji įstaiga, išbandžiusi projekto veiklas –  Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras ir „Litorinos” mokykla.

Daugiau...

MOBILUS PROJEKTAS MINKŠTAI KRETINGOJE

Birželio 13 d., Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos darbuotojams bei vietos bendruomenei, patiriančiai socialinę atskirtį, buvo pristatytas projektas MINKŠTAI. Projektas „Minkštai“ tai - menininkės L. Jaruševičiūtės sukurti natūralios vilnos objektai, skirti kūrybiškai naudoti įvairiose erdvėse edukacinių užsiėmimų metu.

Nuotraukų galerija...

Projekto "MINKŠTAI" pristatymas ir edukacinė veikla Jurbarko bendruomenei

Gegužės 23 d. Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko projekto MINKŠTAI pristatymas vietos bendruomenei.

KKKC kultūros vadybininkės Ingos Norkūnienės inicijuotas mobilus projektas su tekstilės menininkės Linos Jaruševičiūtės kurtais natūralios vilnos objektais, dalyvaujant Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės ir Jurbarko rajono savivaldybės viešųjų bibliotekų kolektyvams, kuria tiltus ne tik tarp kultūros įstaigų, bet ir tarp miestų, skatina sveikųjų bei negalias turinčiųjų integralumą vieni kitų atžvilgiu atvirose ir viešosiose erdvėse.

Nuotraukų galerija...

PASAULINĖS AUTIZMO SUPRATIMO DIENOS PAMINĖJIMAS

Balandžio 2 d., Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre įvyko renginys skirtas Pasaulinei autizmo supratimo dienai paminėti. Jo metu, po vykusios diskusijos, buvo pristatytas autizmo spektro sutrikimą turintiems vaikams skirtas kūrybinis edukacinis projektas „Minkštai". Taip pat vaikai interaktyviai leido laiką kartu su Maltos ordino savanorių augintiniai Kleo ir Lota bei KKKC kolektyvo nariu Kuršiu.

Nuotraukų galerija...

PROJEKTO „MINKŠTAI“ PRISTATYMAS

Projektas „Minkštai“ tai - menininkės L. Jaruševičiūtės sukurti natūralios vilnos objektai, skirti kūrybiškai naudoti meno centrų, muziejų bei mokyklų erdvėse edukacinių užsiėmimų metu. Objektų paskirtis – nuraminti jausmus, emocijas bei padėti susitelkti, atsiskleisti vaikų galimybėms kūrybiškai bendrauti, skatinti jų vaizduotę bei netiesiogiai ugdyti meno estetikos pojūčius. Pagrindinė pasirinkta priemonė yra natūrali nedažyta balta vilna.

Daugiau...