Klaipėdiečius kvies parodos „Close Stranger“ edukacinė programa

Tarptautinis šiuolaikinės kultūros mainų projektas „Pažink svetimšalį“ („Close Stranger“), sujungęs Klaipėdos (Lietuva), Gdansko (Lenkija) bei Kaliningrado (Rusija) kultūros įstaigas ir šių šalių menininkus, netrukus Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose pristatys to paties pavadinimo šiuolaikinio meno parodą ir kvies į nemokamus edukacinius užsiėmimus, kurie praturtins meno pažinimo galimybes.

Daugiau...

„Close Stranger“ projekto titulinę parodą lydės edukacinė programa

Pernai startavęs Klaipėdos (Lietuva), Gdansko (Lenkija) bei Kaliningrado (Rusija) šiuolaikinės kultūros mainų projektas „Pažink svetimšalį“ („Close Stranger“) įpusėjo ir netrukus trijų miestų meno mėgėjus kvies į to paties pavadinimo tarptautinę šiuolaikinio meno parodą, kuriai jau rengiasi trijų kultūros įstaigų edukacijos specialistės. 

Daugiau...

Tarptautinis projektas veda abipusio pažinimo keliu

Sausio 10–14 d. Gdanske vyko šiuolaikinio meno įstaigų iš Lenkijos, Rusijos bei Lietuvos, dalyvaujančių tarptautiniame projekte „Pažink svetimšalį“, edukacijos specialistų susitikimas. Galimybė plėtoti nuolatinį bendravimą su kolegomis iš kaimyninių valstybių – vienas iš trišalio projekto pranašumų.

Daugiau...

KKKC metus pradeda edukacine programa „Sakmės apie Baltiją“

Šiuolaikinis menas gali būti artimas kiekvienam, tačiau reikia rasti raktą jam pažinti. Tarptautiniame projekte „Pažink svetimšalį“ dalyvaujantis Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (KKKC) kviečia miestelėnus į šiuo metu Parodų rūmuose veikiančios tarptautinės šiuolaikinio meno parodos „Sakmės apie Baltiją“ („Telling the Baltic“) nemokamus edukacinius užsiėmimus, kurie padės tradiciniais būdais mokytis aktualiosios meno kalbos.

Tris šeštadienius iš eilės KKKC Parodų rūmuose vyksiančios edukacinės programos metu įkvėpimo šaltiniu visiems norintiesiems, kurie kviečiami dalyvauti nemokamuose užsiėmimuose, taps parodoje „Sakmės apie Baltiją“ eksponuojami darbai ir jų temos. 

Daugiau...

Klaipėdoje patirtimi keisis tarptautinė kultūros edukatorių komada

Šiandien, lapkričio 27 d., į darbinį susitikimą Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (KKKC) renkasi šios bei kitų tarptautiniame projekte „Pažink svetimšalį“ dalyvaujančių įstaigų iš Lenkijos ir Rusijos kultūrinės edukacijos specialistės. Viešnios dalysis patirtimi, sukaupta visuomenei pristatant tarptautinį šiuolaikinio meno projektą „Sakmės apie Baltiją“ („Telling the Baltic“), kurio paroda Klaipėdoje bus atidaryta gruodį.

Daugiau...

Russian red

Lapkričio 8 d., penktadienį, 17 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžiojo Vandens g. 2) vyks intriguojantis vakaras su vienu iš įdomiausių Rusijos aktualiojo meno kūrėjų, kaliningradiečiu Jurijumi Vasiljevu, kuris uostamiesčio publikai pristatys savo veiklą. Žinomiausias jo kūrybos pavyzdys – ilgiau kaip dešimtmetį gyvuojantis, kone visą pasaulį apkeliavęs, daugiau kaip 50-tyje parodų eksponuotas medijų projektas „Russian Red“.

Daugiau...

Meno edukacija – vieninga, bet skirtinga

Rėkti, šnabždėti arba prabilti liūliuojamai ramiu tonu, lyg sektų pasaką, gali ne tik kiekvienas iš mūsų, bet ir spalvos. Vadinasi, spalvoms taip pat aktualūs susikalbėjimo dėsningumai. Liepos 29–31 d. Gdanske (Lenkija) šią temą gvildeno tarptautinio projekto „Pažink svetimšalį“ suburtų meno centrų atstovai. Pradėję nuo Jurijaus Vasiljevo parodos „Russian Red“, kurią vienokia ar kitokia forma pamatys visų trijų miestų partnerių publika, jie ieškojo patrauklių ir aktualių meno edukacijos formų.

Daugiau...

Saulėlydis - Saulėtekis

Joninių naktį, birželio 23 d. nuo 21 val. iki 03.42 val., KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) interneto pagalba trijų šalių gyventojai dalyvaus edukaciniame užsiėmime – dalyviai filmuos (video kameromis, mobiliaisiais telefonais) saulės laidą ir patekėjimą bei savo medžiagą talpins Pinterest.com svetainėje. Savo video galite siųsti ir el. paštu rasma@kkkc.lt ir jie bus publikuojami. Tai pirmoji edukacinė programa, kuri sukurta analizuojant šiuolaikinio lenkų menininko Witoslaw Czerwonkos video darbus. Naudodamiesi menininko kūrybos principais, dalyviai kurs video darbus.

Daugiau...