Geriausios detektyvų komandos rinkimai

Pasaulinės Turizmo Dienos proga, 09 27, sekmadienį, 13.00 val. Klaipėdoje renkama geriausia detektyvų komanda, kuri greičiausiai atras senamiestyje vietas, kuriose slepiasi jūrinio paveldo objektai.

Burkite šeimos narius, draugus, kaimynus, bendramokslius ar bendraminčius į komandą (2 – 6 asm.), traukite Šerloko, Vatsono, Puaro ar Flečer atributus bei registruokitės el.p. inga@kkkc.lt.

Daugiau...

Ekskursija po parodą ir knygos pristatymas

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) 2020 m. rugsėjo 24–26 d. tarptautinio meno projekto „We can be heroes“ / „Būkime herojais“ kontekste klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami į tris skirtingo žanro renginius: garso menininkų koncertą, rašytojų / menotyrininkų diskusiją apie meną ir naujos menininko Žygimanto Augustino knygos pristatymą bei pokalbį su filosofu. Be to, šeštadienį dar vyks ir ekskursija po parodą.

Rugsėjo 26 d. 12 val. ekskursija po KKKC Parodų rūmuose iki lapkričio 9 d. eksponuojamą tarptautinio meno projekto „We can be heroes“ / „Būkime herojais“ parodą su menotyrininku, projekto iniciatoriumi Ignu Kazakevičiumi.

Rugsėjo 26 d. 13 val. menininko Žygimanto Augustino albumo „To Žygimantas Augustas“ pristatymas: knygos autoriaus ir filosofo Viliaus Dranseikos diskusija apie mokslingumą ir netikrumą.

Daugiau...

„Vaizdai ir žodžiai“ | Diskusija

Rugsėjo 25 d. 17.30 val.vyks įvadinis Klaipėdos knygų mugės renginys – diskusija „Vaizdai ir žodžiai“. Dalyvauja: Ernestas Parulskis, Herkus Kunčius, Ignas Kazakevičius.

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka jau aštuntąjį kartą kviečia į Klaipėdos knygų mugę. Šiemet knygų šventė, išaugusi iki tarptautinio kultūros festivalio su šūkiu „Pasiduok traukai“, plečia ne tik programą, bet ir dislokacijos vietas. Vienas iš įvadinių mugės renginių – KKKC Parodų rūmuose vyksianti diskusija „Vaizdai ir žodžiai“, kurios metu menotyros studijas baigę rašytojai Ernestas Parulskis, Herkus Kunčius ir pokalbio moderatorius menotyrininkas Ignas Kazakevičius analizuos meno ir tikrovės santykius.

Daugiau...

Garso menininkų koncertas „Garso labirintas“

Pasitinkant rudens lygiadienį, trys garso menininkai kviečia į patyriminę kelionę po garsų pasaulį. Klajodami tarsi labirintu iš vienos Parodų rūmų salės į kitą, keliautojai kartu su parodos „We can be heroes“ eksponatais aptiks tris garsų salas su eksperimentinės muzikos kūrėjais / atlikėjais. Projekto dalyviai nežada įprastos formos koncerto: čia nerasite nei kėdžių, nei nuoseklios programos, viskas skambės vienu metu, o klausytojams teliks klaidžioti nuo vieno atlikėjo prie kito ir klausytis jų skleidžiamų garsų arba ir patiems įsilieti į muzikinio audinio kūrybinį procesą.


Daugiau...

Algio Kliševičiaus kaligrafijos ir rašto meno mokykla

2020 m. rugsėjo 22–26 d. Klaipėdoje, KKKC Meno kiemo dirbtuvėse (Bažnyčių g. 4) antrą kartą vyks Prof. Algio Kliševičiaus kaligrafijos ir rašto meno mokyklos renginiai.

1992 m. Klaipėdoje prof. A. Kliševičiaus (1950–2008) iniciatyva buvo organizuota pirmoji Lietuvos šrifto ir kaligrafijos paroda, ir uostamiestis tapo nuolatine šrifto ir kaligrafijos parodų erdve. 2005 m. profesorius parengė albumą „Kaligrafija iš pajūrio”, nuo 2006 m. jo iniciatyva pradėti leisti analogų Lietuvoje neturintys „Kaligrafijos sąsiuviniai”, vyko kaligrafijos meno parodos. Būtent prof. A. Kliševičiaus dėka Klaipėda kurį laiką buvo vadinama kaligrafijos sostine. Tad ir vardas mokyklai pasirinktas neatsitiktinai. O faktas, kad ši kaligrafijos ir rašto meno mokykla savo veiklą pradėjo 2019 m. – sukakus 100 metų, kai tuometiniame Vilniaus universiteto Dailės skyriuje įvestas šrifto kursas ir pradėta mokyti kaligrafijos, tikėkime, lems ilgą ir prasmingą Prof. Algio Kliševičiaus kaligrafijos ir rašto meno mokyklos gyvavimą Klaipėdoje.

Daugiau...

Kviečiame dalyvauti Klaipėdos kultūros lauko tyrime

Klaipėdos m. savivaldybės Kultūros skyrius, siekdamas didinti kultūros prieinamumą Klaipėdos mieste, inicijuoja tyrimą, kurio tikslas – išsiaiškinti lankytojų nuomonę apie miesto įstaigų veiklą kultūros prieinamumo aspektu. 

Siekiant sužinoti klaipėdiečių nuomonę apie Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (KKKC) rengiamas parodas, edukacinius užsiėmimus ir kitas veiklas, sukurta speciali anketa. Jos klausimai aprėpia ne tik įstaigos veiklos bei teikiamų paslaugų vertinimą, lankytojų laisvalaikio įpročius, bet ir pageidavimus, siekiant šią veiklą padaryti dar patrauklesnę ir prieinamesnę.

Daugiau...