ROMUALDAS INČIRAUSKAS „SKULPTŪRA. TAPYBA. TARYTUM JUVELYRIKA“

2018 m. sausio 19 d., penktadienį, 17 val. KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma Romualdo Inčirausko kūrybos paroda „Skulptūra. Tapyba. Tarytum juvelyrika“. 

Menininko Romualdo Inčirausko kūrybinės veiklos keturiasdešimtmečiui dedikuojamos parodos ekspozicijoje – naujausi, 2016 – 2017 metais sukurti darbai: skulptūrinės instaliacijos „Civilizacijos“ I ir „Civilizacijos II“, tapybos ciklas „Abstrakcija su autoriniu ženklu“ ir metalo plastikos ciklas „Tarytum juvelyrika...“

Daugiau...

KAUNO GALERIJOS „MENO PARKAS“ PARODA „NE MUZIEJUS...“

KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda)  2018 m. sausio 19 d., penktadienį, 18 val. atidaroma galerijos „Meno parkas“ (Kaunas) paroda „Ne muziejus...“, skirta galerijos veiklos dvidešimtmečiui paminėti.

Prieš du dešimtmečius Kaune įkurta galerija, nuosekliai fokusuodama savo veiklą Lietuvos ir užsienio šiuolaikinio meno sklaidai, šiandien gerai žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Galerijos vykdomų projektų maršrutai nusidriekė ne tik pagrindiniuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Jonavoje, Telšiuose, Molėtuose, Palangoje, didžiojoje dalyje Europos – Berlyne, Venecijoje, Londone, Varšuvoje, Porte, Barselonoje, Taline ir kt., bet ir tokiuose tolimuose taškuose kaip Niujorkas, Čikaga, Singapūras.

Daugiau...

ARTŪRAS ŠEŠTOKAS „MIESTAS INKOGNITO“

Sausio 19 d., 17.30 val. Klaipėdos fotografijos galerijoje (KKKC parodų rūmuose, Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma Artūro Šeštoko fotografijų paroda „Miestas Inkognito”.

Miestas be nereikalingo patoso, nesusireikšminęs, šiek tiek išsekęs, bet neištrinamas iš atminties. Savitą mąstymo ir buvimo ritmą, savitą tylą turinti Klaipėda. Sutikti klaipėdiečiai, kaip ir miestas, daugžodžiauti nemėgsta – tik tiek, kiek reikia, ir lėtai juda toliau. Fotografinį miesto archyvą kelis dešimtmečius kuriantis Artūras Šeštokas naujuoju ciklu „Miestas inkognito“ pagrindinio kūrybos objekto neišduoda, tačiau ir neapnuogina. Pasako tik tiek, kiek nori ir palieka erdvę kiekvieno savoms mintims.

Daugiau...

ERICHAS SALOMONAS IR BARBARA KLEMM „ŠUOLIS LAIKE“

2018 m. sausio 26 d., penktadienį, 17 val. KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) vyks dviejų pasaulyje pripažintų fotografų Ericho Salomono ir Barbaros Klemm fotografijų parodos „Šuolis laike“ atidarymas, dalyvaus kuratorius fotografas Andreas Rostas, 2017 m. pelnęs fotografės Aenne Biermann premiją už šiuolaikinę Vokietijos fotografiją.

Erichas Salomonas – vienas reikšmingiausių XX a. fotografų, padaręs didelę įtaką šiuolaikinei spaudos fotografijai, Barbaros Klemm praėjusio šimtmečio pabaigoje darytos nuotraukos giliai įsirėžė Vokietijos kolektyvinėje atmintyje.

1944 m. mirusio Ericho Salomono ir 1936 m. gimusios Barbaros Klemm spaudos / reportažinės fotografijos sudaro įdomią simbiozę. Perduodamos tam tikrą žinutę, jos kartu perteikia tuometinių įvykių politinį, socialinį ir psichologinį kontekstą. Abu autoriai save laikė ar tebelaiko ne menininkais, o pirmiausiai žurnalistais. Tačiau šiandien jų darbai dėl savo aukštos meninės vertės pristatomi kaip fotografijos meno kūriniai ir vieni vertingiausių vokiškos spaudos fotografijos pavyzdžių.

Daugiau...

BŪSIMOS

MARIUS ŠČERBINSKAS „MATRIX“

2018 m. vasario 15 d., ketvirtadienį, 17 val., prieš oficialią Klaipėdos šviesų fiestos pradžią, KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) vyks tarsi mažoji šventės uvertiūra – bus pristatyti Mariaus Ščerbinsko projektas „Matrix“ .

KKKC Parodų rūmai, prisitaikydami prie Klaipėdos šviesų festivalio programos, vasario 15–17 d. keičia darbo laiką: lankytojai laukiami nuo 14 iki 22 val., Mariaus Ščerbinsko instaliaciją „Matrix“ tomis dienomis bus galima pamatyti nemokamai.

 

Projektas „Matrix“

Architekto Mariaus Ščerbinsko projektas „Matrix“ – tai šviesos instaliacija, įrengta KKKC Parodų rūmų I aukšto fojė lubose. Sudarytas iš LED juostų įrenginys, prijungtas prie reaguojančių į aplinką jutiklių ar kitos įrangos (informacinės sistemos, muzikos instrumentų ar kt.), nušvis vis kitomis šviesomis ir sudarys galimybę pagal poreikį keisti patalpos apšvietimą, rodyti menines šviesos bei spalvų kompozicijas ir kt.

Daugiau...

PROJEKTAS „GYVI TAŠKAI. KLAIPĖDA“

2018 m. vasario 15 d., ketvirtadienį, 17 val., prieš oficialią Klaipėdos šviesų fiestos pradžią, KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) vyks tarsi mažoji šventės uvertiūra – bus pristatyti Mariaus Ščerbinsko projektas „Matrix“ ir dalyvaujamojo socialinio projekto „Gyvi taškai. Klaipėda“ paroda. Abu šie projektai tiesiogiai ir netiesiogiai susiję su šviesa, dar vienas juos jungiantis elementas – miesto bendruomenės įsitraukimas į veiksmą.

Dalyvaujamasis socialinis projektas „Gyvi taškai. Klaipėda“ – tai kūrybinių dirbtuvių ciklas bei interaktyvi interneto svetainė www.gyvitaskai.com, kurių tikslas – skatinti klaipėdiečius bei miesto svečius pasidalinti savo įspūdžiais, patirtimis ir pastebėjimais apie jiems įsimintinas Klaipėdos vietas ir tokiu būdu prisidėti prie unikalaus miesto veido atskleidimo pačių gyventojų lūpomis bei išryškinti uostamiesčio emocinius traukos taškus.

Daugiau...