KKKC rezidentė Justina Semčenkaitė yra drabužių dizainerė, VDA Tvarios mados disciplinos lektorė ir mados apžvalgininkė, šiuo metu dizaino doktorantūroje plėtojanti mados aktyvizmo temą. 

Greitas maistas paprastai turi neigiamą prasmę, bet ne viskas, kas greita – blogai? Todėl kviečiame Jus „sukramtyti greitą interviu“, kuriame kalbiname KKKC meno rezidentę Justiną Semčenkaitę. Vienas, du ir interviu!

💬 Justina, trumpai – ką turi bendro menas, mada bei aktyvizmas?

🎤„Mada ir aktyvizmas visuomet buvo susiję, bet XXI a. tapo neišvengiama aktualija, kartu su padidėjusiu protestų kiekiu ir visuotiniu noru pasipriešinti. Pirmosios aktyvizmo apraiškos madoje siekia XVIII a., Prancūzijos revoliucijos metu ekstravagantišką aristokratijos madą supaprastinus iki kasdieninio kostiumo. Bėgant laikui, politinių santvarkų pokyčiai, padidėjusi viduriniosios klasės poveikis ir pramonės perversmo padariniai padėjo madai atrasti dar daugiau būdų išreikšti oponuojančią poziciją. Šiuolaikiniame pasaulyje mada – kompleksinis kultūrinis fenomenas, savyje talpinantis skirtingas reikšmes ir interpretacijas“.

💬 Neseniai dalinomės Jūsų sukurto rūbo nuotrauka, sulaukusia daug dėmesio. Kas tai per kūrinys, ką tai simbolizuoja?

🎤 „Šis megztinis – meninė įvykių interpretacija, reflektuojanti dabartį, t. y. Rusijos vykdomą karą Ukrainoje. Pagrindinė mintis aktualizuota pasitelkiant legenda tapusią frazę, primenančia, kad kol mes laukiame savaitgalio, vasaros ir atostogų, Ukrainos žmonės laukia genocido pabaigos“.

💬 Tačiau radosi nuomonių, kad naudoti keiksmažodžius – meno darbe – nepriimtina? Ką manote?

🎤 „Visai nesenai žymėjome 2 metų karo sukaktį, laikotarpį, atėmusį tūkstančius nekaltų gyvybių ir pasiglemžusį žmonių svajones, planus ir gyvenimus. Baisėtis reikėtų šiais įvykiais, o ne keiksmažodžiu, išsiuvinėtu ant megztinio, nes karo akivaizdoje subtilybių nebūna“.

Ačiū už interviu, Justina.

Kovo 21 d., 18 val., kviečiame prisijungti prie diskusijos su KKKC rezidente Justina Semčenkaitė tema: NEŠIOJAMAS PROTESTAS: KAS YRA MADOS AKTYVIZMAS?