AHRENSHOOP’O SĄSIUVINIS

Ar kada žaidėte žaidimą „Pėda pėdon?“ Žaidimo esmė tokia: vienas eina, o kitas, eidamas paskui, žengia pėda į pėdą, bandydamas pajausti pirmojo žingsnio „metrą“ ir ritmą, netgi atspėti „ėjimo“ kryptį. Šis sąsiuvinis − dviejų kūrėjų, poetės Elenos Karnauskaitės ir fotomenininko Gyčio Skudžinsko, „ėjimas“ pėda pėdon.

Klaipėdos kultūros komunikacijų centras, vadovaujamas Igno Kazakevičiaus, užmezgė kultūrinio bendradarbiavimo ryšius su Vokietijos menininkų namais Kunstlerhaus Lukas (direktorė Gerlinde Creutzburg). Viena iš šio tarptautinio projekto krypčių − menininkų mainai arba rezidentūros. KKKC bei Kunstlerhaus Lukas suteikė progą E. Karnauskaitei (2009 kovas) bei G. Skudžinskui (2009 balandis) gyventi ir dirbti Ahrenshoop‘e (Vokietija, Vakarų Pomeranijos žemės). Taigi, galima sakyti, kad ir geografine, ir laiko prasme tai yra ėjimas „pėda pėdon“.

Kultūrinio ir kūrybinio bendradarbiavimo „pėdsakas“ − „Ahrenshoop‘o sąsiuvinys“, kur E.Karnauskaitės poetinius tekstus „atspindi“ G. Skudžinsko fotodarbai. Šiuo atveju nuotraukos nėra pažodinė tekstų iliustracija, tai greičiau grojimas keturiomis rankomis arba tiesiog dviejų meninkų „džiazavimas“, vienos melodijos įvairios variacijos.

Peržiūrėti katalogą