Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre – pažangiųjų technologijų išradimai

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centrui paskelbus naujų rezidentų atranką KKKC meno kiemo dirbtuvių rezidencijoms užimti paaiškėjo, kad vienas išrinktųjų – menininkas Edgaras Janušauskas. Jo kūryba apima dailę, dizainą, architektūrą, tarpdisciplininį meną, grafiką, fotografiją, amatus ir išradimus.

Kūrėjas dirbo neformaliojo švietimo mokytoju ,,Išmaniojoje mokykloje“, kurioje gilinosi į  LEGO Mindstorm EV3 ir WeDo rinkinius, organizavo vasaros stovyklas bei išvykas. Taip pat jis įkūrė neformaliojo švietimo būrelį, kuriame moksleiviams septynerius metus dėstė programavimą, elektroniką ir inžineriją. Dabar išradėjas kuria su šiomis sritimis susijusius švietimo įrankius įmonėje ,,Inovatorius“ ir užima vadovo poziciją.

Rezidavimo laikotarpiu KKKC Edgaras Janušauskas vykdys edukacinius užsiėmimus moksleiviams. Užsiėmimų metu jis ne tik išmokys vaikus kurti brėžinius, bet ir naudojantis profesionaliomis programomis paversti juos 3D modeliais. Negana to, kūrybinėse dirbtuvėse bus galima 3D spausdintuvu pasigaminti unikalią elektroniką turinčius kiberpanko stiliaus pakabukus.

Edgaras Janušauskas pagrindine veiklos užduotimi įvardija naujos kartos mokomųjų įrankių sukūrimą, kurie leistų daugiau laiko skirti 3D modelių dizainui ir spausdinimui. Pasak menininko, šiandien įrankiai dar yra prototipų stadijoje, todėl nuolatos ieškoma būdų juos pratestuoti, patobulinti ir pritaikyti kitose srityse, tokiose kaip dizainas, architektūra ar fotografija.

Gabrielė Staponaitė