KKKC PARODŲ RŪMUOSE – KOLIAŽO DIRBTUVĖS IR KITA PAŽINTINĖ VEIKLA

KKKC Parodų rūmai neapsiriboja tik pažintinėmis ekskursijomis po veikiančias parodas – siūlome ir alternatyvias edukacines veiklas. Šiomis veiklomis ieškoma kitokių meno pažinimo galimybių, kūrybinių technikų panaudojimo būdų bei meno srovių ir atskirų krypčių analizavimo istoriniame ir šių dienų kontekste.

Lapkričio 11 d. vyko kūrybinis užsiėmimas „Popartas pagal Richardą Hamiltoną. Popkultūra kasdienybėje“. Klaipėdos „Santarvės“ pagrindinės mokyklos moksleiviams buvo glaustai apibūdinta poparto sąvoka, nurodyti pagrindiniai veiksniai, darę įtaką šios meno srovės atsiradimui Didžiojoje Britanijoje ir Šiaurės Amerikoje, pristatyti keli ryškiausi kūrėjai ir jų darbai. Praktinės užduoties metu vaikai, pritaikę koliažo techniką (šia technika kūrė Didžiosios Britanijos poparto judėjimo menininkas Richardas Hamiltonas), atsirinkdami masinės kultūros produktus bei jai įtaką darančius personažus, dėliojo savo kompozicijas.

Vėliau Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijos 2A klasės moksleiviams buvo pristatyta bendra Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) veikla ir vizija. KKKC direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Ona Bajorinienė atskleidė pagrindinius mūsų tikslus ir siekus vykdant įvairias parodines, kūrybines veiklas ir įgyvendinant meno projektus. Vėliau moksleiviai susipažino su KKKC Parodų rūmų edukacine veikla, aptarė jos svarbą ir aktualumą, įgyvendinimo būdus, jiems buvo pristatytos šiuo metu veikiančios R. Treigio retrospektyvinė paroda „Teritorijos: fotografija 1987–2015“ bei I. Stulgaitės-Kriukienės ir R. Kriuko meninio stiklo paroda „Švytėjimas“.