ŠEŠTADIENIAI ŠEIMOMS SU KKKC MENO KIEMO LEKTORIAIS. KOMPOZICINĖ CHARAKTERISTIKA

Šeimų šeštadieniui skirtame vaizdo įraše su scenografijos meno kūrėja ir tapytoja Daiva Dašenkoviene, laikas skiriamas kolorito poveikiui, vyraujančių spalvų pasirinkimui ir derinimui.

 


Stop kadras

Turėdami daikto komponavimą erdvėje, mums reikia sukurti šviesos ir šešėlio kompoziciją. Labai svarbus reiškinys kūrinyje – minties skleidimas. Jį įtakoja ne tik kompozicijos suradimas, bet ir spalvos poveikis, tonų gradacija. Koloritas pagal poveikį ir vyraujančias spalvas dailės kūrinyje gali būti šaltas arba šiltas, šviesus, tamsus, kontrastingas, monochrominis, polichrominis. Tapyba, pagrįsta spalvų derinių išraiškingumu, atkreipė dėmesį XVIa. Venecijoje, taip pat koloritui daug dėmesio buvo skiriama baroko, romantizmo, postimpresionizmo, ekspresionizmo kūryboje.

Šiame, edukacinio turinio, vaizdo įraše galėsite stebėti, kaip kuriamas šviesus, pilkas, tamsus koloritas. Sužinosite, kaip sumaišyti spalvas ir išsaugoti jų šviežumą, sodrumą. Tokie praktiniai užsiėmimai padeda suprasti, kaip galima keisti spalvos sodrumą ir toną. Pamatysite, kaip galime sukurti juodos spalvos tonus, kurie gali pereiti į pilką, įvairaus šviesumo, toną. Galėsite stebėti, kaip atrenkamos vyraujančios spalvos paveiksle ir kokiais principais reikia vadovautis, pasirenkant koloritą, kam skirtas spalvų ratas ir kaip juo naudotis. Edukacijos metu bus tęsiamas etapinis paveikslo „Kėdė“ tapymo procesas.


Stop kadras

Šiai praktikai, kuri yra tęstinio paveikslo „Kėdė“ proceso dalis, reikalingos priemonės:

* drobė arba gruntuotas kartonas;
* aliejiniai, akriliniai dažai arba guašas (pasirinktinai);
* skiediklis/lakas arba vanduo dažų skiedimui (pasirinktinai, priklausomai nuo to, koks dažų pagrindas);
* įvairių dydžių teptukai;
* paletė arba alternatyvus pagrindas dažų maišymui.

Edukacinio turinio trukmė apie 25 min. Pradžia – 04 24 d., 10 val.

Ankstesnius, tapybos procesus nuo eskizo kūrimo, vaizdo įrašus su lektore Daiva Dašenkoviene galite rasti mūsų youtube.lt esančio kanalo grojaraštyje ŠEŠTADIENIAI ŠEIMOMS IR KKKC MENO KIEMO DIRBTUVĖS.