PINHOLE IR SUSTABDYTA RUDENS AKIMIRKA

Spalio 10 d. 11 val. įvyko fotografijos kūrybinis šeimų ir jaunimo savaitgalio užsiėmimas. Sakoma, kad Pinhole kamerą galima pasigaminti praktiškai iš bet ko: degtukų dėžutės, kartoninės batų dėžės ar net lagamino. Ši technika nėra nauja. Pinhole (arba kitaip Camera Obscura) tipo vaizdo projektavimo principas buvo žinomas jau nuo antikos laikų. Tuomet Camera Obscura (lot. tamsus kambarys) buvo naudojama kaip optinis prietaisas tiksliems piešiniams ar matavimams daryti. Tačiau pirmasis detalus „camera obscura“ aprašas buvo padarytas tik 1485 metais – jį parengė Leonardas da Vinčis. Pirmoji Pinhole fotografija pasaulį išvydo 1850 metais. Nepaisant to, savo populiarumo šis fotografavimo būdas sulaukė tik XIX amžiaus pabaigoje.

Kartu su fotomenininku Artūru Šeštoku aiškinomės šios fotografavimo technikos paslaptis. Kūrėjas nupasakojo apie juostinės fotografijos kaip meninės raiškos vertes, apibrėžiant jos autentiškumą ir skirtumus nuo analoginės fotografijos. Kūrybinio užsiėmimo eigoje gaminome savadarbius beobjektyvius fotoaparatus, juos išbandėme, su nekantrumu ryškinome nuotraukas bei maloniai stebėjomės ir žavėjomės gautais rezultatais.

Skubame dalintis kūrybinio šeimų ir jaunimo savaitgalio akimirkomis ir dėkojame dalyvavusiems. Leiskime laika kartu. Čia – KKKC Parodų rūmuose.