SEKAS 2020: ISTORIJŲ PASAKOJIMO EDUKACIJA „VELTOS VILNŲ ISTORIJOS“

Projekto „Minkštai“, inicijuoto KKKC kultūrinės veiklos vadybininkės Ingos Norkūnienės ir vilnos objektų, sukurtų menininkės Linos Jaruševičiūtės, paskirtis plati ir įvairiapusė. Šie mobilūs projekto objektai skirti ne tik formuoti tokių socialinių grupių, kaip neįgaliųjų, specialiųjų poreilkių žmonių, vaikų edukacinę įtrauktį, bet ir įvairioms edukacinėms programoms.

 

Lina Jaruševičiūtė – „Tiek pavadinimas, tiek edukacijų veiklos ir meniniai objektai
buvo sugalvotos labai organiškai bei remiantis asmeninėmis patirtimis
ir asociacijomis su gamta. Pavyzdžiui, ką žmogus daro, kai ateina į pajūrį?”.

Apie projektą „Minkštai” išsamiau

 

Projektas „Minkštai“ du kartus pristatytas Nidos „Senųjų amatų festivalyje“, taip pat Vakarų Lietuvos bibliotekose, Valstybės pažinimo centre Tarptautiniame literatūros festivalyje “Vilniaus lapai”. Šis projektas dalyvavo ir Klaipėdos knygų mugėje. Klaipėdos viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka projektą „Minkštai“ vežėsi ir į Vilniaus knygų mugę, kur buvo pristatytas Bibliotekų erdvėje.

Tarptautinis pasakojimo festivalis SEKAS 2020, gruodžio 1–5 dienomis pakvietė pažinti „Artimus ir tolimus kiekvieno žmogaus gyvenimo herojus“.  Pristatant pasakojimo meną (angl. storytelling), edukacinės praktikos metu, kuri pateikta vaizdo įrašo formatu, projekto „Minkštai“ vilnos objektai, remiantis Haruki Murakami literatūros kūriniu „Avies medžioklė“, tampa priemone pasakojimo linijai kurti. Šiame pristatomajeme videosiužete dalyvauja edukatorės Inga Norkūnienė (Klaipėdos komunikacijų centras) ir Daiva Nekrošienė (Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka).