ŠEŠTADIENIO KŪRYBINĖ VEIKLA – ŽAIDIMAI BALANSUOJANT TARP MOKSLO IR GAMTOS

Kol KKKC Parodų rūmuose esanti Julijono Urbono paroda „Alternatyvių realybių prototipai“ laboratorinius skaičiavimus ir jose kurtus mechanizmus paverčia konceptualaus meno objektais, mes pabandėme įveikti gravitaciją. Šį kartą kūrybinio užsiėmimo šeimoms metu pasiūlėme susipažinti su žemės menu ir pačioje gamtoje esančiais dėsniais.

Ši XX a. postmodernizmo meno šaka yra orientuota į žmogaus (menininko) dialogą su gamta bei pasveria kūrinio kaip meno objekto išliekamąją vertę: čia jis pasiduoda laiko erozijai, būdamas priešingybe parodinio meno eksponavimui yra tik dokumentuojamas. Žemės meno kūrėjai atsisakydami dirbtinių medžiagų, naudoja elementarias gamtines priemones bei susitelkia į patį kūrybinį procesą.

Kovo 5 d. kūrybinio užsiėmimo šeimoms metu dalyviai išmėgino vieną iš žemės meno sričių – akmenų balansavimą. Nelengvas, kantrybės, koncentracijos ir susikaupimo reikalaujantis erdvinių objektų kūrimo procesas kur pasikliaujama trintimi ir atrastais pusiausvyros taškais, leidžia sukurti netikėčiausias struktūras.