Šeštadienis šeimoms Tomos Šlimaitės parodoje „Nežemiški vaikai”

Pirmosios šių metų parodos – Ievos Martinaitytės-Mediodios „Ievos išvarymai“ ir Tomos Šlimaitės „Nežemiški vaikai“ – jau baigėsi. Jų eksponavimo laikotarpiu KKKC Parodų rūmuose judesio netrūko: pradedant atidarymų renginiais ir šeštadieniu šeimoms, skirtu susitikimui su Ieva Martinaityte-Mediodia bei kuratore Laima Kreivyte, parodinėse erdvėse dar vyko ir integruotos pamokos bei pažintinės ekskursijos moksleiviams, studentams ir socialinę atskirtį patiriančioms grupėms – neįgaliųjų bendruomenėms.

Vasario 22 d. 11 val. kvietėme ten, nuo ko pradėjome – į renginį ŠEŠTADIENIS ŠEIMOMS su parodos autoriumi. Tai buvo baigiamasis akcentas prieš naująjį etapą, kuomet pradedama ekspozicijų keitimo savaitė, kai vyksta paruošiamieji darbai naujoms parodoms.

Klaipėdos bendruomenė galėjo dalyvauti susitikime su parodos „Nežemiški vaikai“ autore Toma Šlimaite. Ekspozicijoje pristatomi du koliažų ciklai – „Vaikai iš Marso ar…“ ir „Šimtmečio vaikai“, kuriuos vienija pagrindiniai vaikų, vaikystės ir praeities leitmotyvai. Autorė į istorinį laikotarpį žvelgia pro asmeninę prizmę, ją domina vaiko, augusio kitokios sistemos laikais, išgyvenimai. Šie kūriniai pratęsia intuityvios ir asmeniškos T. Šlimaitės kūrybos liniją – kiekvienas jos darbas gimsta iš asmeninių būsenų, nuotaikų, potyrių ir atsiminimų.