TYRINĖJIMO MENAS: PARTNERYSTĖS KURIANČIOMS MOKYKLOMS

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras, bendradarbiaudamas su uostamiesčio švietimo įstaigomis – Liudviko Stulpino ir ,,Santarvės“ progimnazijomis, dalyvauja projekte ,,Tyrinėjimo menas: partnerystės kuriančioms mokykloms.

Programa skirta atskleisti ir ugdyti svarbiausius mokinių XXI amžiaus gebėjimus, ypač kūrybingumą, kritinį mąstymą, lyderystę, bendradarbiavimą. „Tyrinėjimo menas“ sukuria erdvę mokinių, mokytojų ir įvairių kūrybinių sričių praktikų partnerystėms, kurių metu kartu sprendžiami konkretūs mokymosi iššūkiai, kuriami ir išbandomi integruoti, tyrinėjimu ir problemų sprendimu pagrįsti ugdymo metodai.

„Tyrinėjimo menas“ pagrįstas nacionalinės programos „Kūrybinės partnerystės“, 2011–2016 metais įgyvendintos 140-dešimtyje Lietuvos mokyklų, principais ir patirtimi. Programa  ,,Tyrinėjimo menas: partnerystės kuriančioms mokykloms“ sėkmingai įgyvendinama nuo 2016 metų Vilniaus, Visagino ir Klaipėdos miestuose, Trakų, Šalčininkų, Švenčionių ir Vilniaus rajonuose. Per trejus metus programoje dalyvavo 1000 mokinių ir 600 mokytojų iš 30 Lietuvos mokyklų.

Programa ,,Tyrinėjimo menas: partnerystės kuriančioms mokykloms“ yra bendras asociacijos ,,Kūrybinės jungtys“ ir Britų tarybos projektas. Jos įgyvendinimą finansuoja Britų taryba ir Lietuvos kultūros taryba.