VIDEOGIDAS PARODOS „AR JI ATEINA?” KONTEKSTE

Nuo kovo vidurio užsitęsęs karantinas dėl pasaulinės pandemijos KKKC Parodų rūmų salėse įkalino dvi parodas: Virginijaus Viningo tapybos parodą „Trys dešimtmečiai“ ir jaunųjų kūrėjų šiuolaikinio meno parodą „Ar ji atena?“.

,,Ar ji ateina?” – grupinė paroda, pristatanti jauniausios kartos debiutuojančių menininkių Agnės Masilionytės, Austėjos Masliukaitės, Saulės Miežytės ir Aistės Marijos Stankevičiūtės kūrybą.

Parodoje siūloma iš arčiau pažvelgti į nesibaigiančio internetinio naršymo laikais užaugusios kartos kūrėjų keliamus klausimus, siekiama atskleisti jų kūrybines refleksijas, susijusias su šiandienos virtualaus ir realaus pasaulių hibridizacijos procesais, kūno, lyties, populiariosios kultūros, medijų ir jų percepcijos klausimais. Menininkių kūryboje persipina troškimai ir vaizduotė, simuliacijos ir stimuliacijos – ,,(ne)tikros” situacijos: dirbtinė saulė – Saulės Miežytės šviesų instaliacijoje; kompiuterio sugeneruota malonumo / skausmo vokalizacija – Aistės Marijos Stankevičiūtės garsiniame kūrinyje; kibernetinis slampinėjimas ,,doxyspottingo” gatvėmis – Agnės Masilionytės instaliacijoje; nevalgomas saldainis ir netikri norai – Austėjos Masliukaitės objekte. „Ar ji ateina?” – tai judėjimas erdvėje, galinčioje būti vienu metu ir eksterjeru, ir interjeru, slystančiu tikrovės ir vaizduotės koridoriumi. ,,Ar ji ateina?” – impulsas parodai / vaikštinėjimui, kilęs iš vienos dalyvaujančių iš menininkių kūrinio.