5 susitikimai su lietuvišku kinu

Klaipėdoje nuo 2011 balandžio 7 d. prasideda retrospektyvinis lietuviškų filmų festivalis „5 susitikimai su lietuvišku kinu“. Klaipėdos kultūrų komunikacijos centro Parodų rūmuose (Aukštoji g. 1/ Didžioji Vandens g. 2) vyksiančiame festivalyje bus parodyti 5 lietuviški filmai nuo klasikos iki jaunosios kartos kūrybos.

Kiekvieną filmą, kartu ir kultūrinį kontekstą, pristatys filmo režisieriai ar kiti kino srities atstovai: Raimundas Banionis, Algimantas Puipa, Janina Lapinskaitė ir kt.

Festivalio tikslas – stiprinti lietuviško kino tradiciją Klaipėdos mieste, taip pat supažindinti miesto bendruomenę, ypač jaunimą, su lietuviško kino paveldu bei pristatyti kino raidą Lietuvoje. Šis festivalis – tai edukacinis projektas, todėl labai kviečiame bendrojo lavinimo mokyklų mokytojus, kartu su savo mokiniais, sudalyvauti festivalyje, nes tai viena iš retų progų ne tik pamatyti lietuvišką filmą, bet ir pabendrauti su jo kūrėjais.

Programa:
Balandžio 7 d. 17:30 val.
 „Jo žmonos išpažintis“ 

Režisierius: Almantas Grikevičius
Metai: 1983
Trukmė: 1 val. 26 min.
Aprašymas: Tai istorija apie jaunos moters meilę. Filmo herojei Irenai nepasisekė gyventi taip, kaip ji svajojo. Irena dirba ne pagal specialybę, romantiška meilė ir susižavėjimas chirurgu Jonu, už kurio ji ištekėjo, praėjo. Jų dukrai jau trylika. Atrodė, kad Ireną prikels meilė Ričardui, dėl kurio ji pasiryžusi palikti šeimą, bet ir čia filmo herojė nusivilia.
Filmą pristatys aktorius, prodiuseris, režisierius, pedagogas Stasys Baltakis.

Balandžio 14 d. 17:30 val.
 „Vaikai iš Amerikos viešbučio“

Režisierius: Raimundas Banionis
Metai: 1990
Trukmė:  1 val. 33 min.
Aprašymas: 1972- ieji metai, Kaunas. Ne didelė paauglių grupelė slapčia klausosi Liuksemburgo radijo ir svajoja.
Visi jie gyvena tame pačiame name, kuriame anksčiau buvo viešbutis „Amerika“. Jų nekalta veikla susidomi KGB. Saugumo agentai perskaito vaikų laiškus, siųstus į Liuksemburgo radiją. Netrukus drauge su milicija jie išdrasko šį paauglių būrelį.
Filmą pristatys režisierius Raimundas Banionis.

Balandžio 21 d. 17:30 val.
 „Vilko dantų karoliai“

Režisierius: Algimantas Puipa
Metai: 1997
Trukmė: 1 val. 37 min.
Aprašymas: filmas sukurtas pagal Leonardo Gutausko to paties pavadinimo apsakymą. Dailininkas Tadas dirbtuvėse ant sienos laiko pakabintus vilko dantų karolius, kurie jam primena vaikystę. Tos dienos prabėgo pas močiutę ir dėdę Jokūbą kaime, nes tėvui palikus šeimą, motina negalėjo viena auginti vaiko. Taip ir prabėgo Tado vaikystė, kupina džiaugsmų, meilės, išdavysčių.
Filmą pristatys režisierius Algimantas Puipa.

Balandžio 27 d. 17:30 val.
 „Traukinys stovi penkias minutes“

Režisierius: Janina Lapinskaitė
Metai: 2009
Trukmė: 57 min.
Aprašymas: jau nuo seno geležinkelio vagonų bildesys skaičiuoja miestelio N. gyvenimo ritmą. Didžiulis akmuo geležinkelio stoties aikštėje primena tas akimirkas, kai traukinys čia sustodavo kiek ilgėliau, dabar jis stabteli tik penkias minutes. Bet  to laiko užtenka atsisveikinimo bučiniui ir pažadui, kad sugrįš.
Miestelyje N. gyvena žmonės, neatsitiktinai čia pasistatę sau pastogę, pagimdę vaikus. Todėl, kad nieko atsitiktinio nėra. Taigi, eilinė kasdienybė provincijos miestelyje N. slepia neeilines žmonių svajones, prisiminimus, atradimus ir netektis.
Filmą pristatys kino režisierė, aktorė, scenaristė, pedagogė Janina Lapinskaitė.

Gegužės 5 d. 21:00 val.
„Jau puiku tik dar šiek tiek…“  (2009)  

Režisierius: Lina Lužytė
Metai: 2009
Trukmė: 28 min.
Aprašymas: 1992-ieji. Lietuva jau atgavusi Nepriklausomybę. Filmo istorija prasideda vienoje iš Vilniaus gamyklų, kurios darbuotojai traukia burtus. Laimėtojas galės įsigyti importinį šaldytuvą. Šaldytuvo nori visi, bet labiausiai – Danguolė.
Šaldytuvo Danguolė nelaimi, tačiau atvažiuoja fotoreporteris iš Amerikos, kurio nuotraukos taps fotoreportažu pasauliui, pasakojančiu apie naująją Lietuvą. Taip staiga, gamyklos darbuotoja Danguolė tampa savotiška Lietuvos ambasadore.

 „Šanxai Banzai (Vilniaus Šanchajus)“ (2010)

Režisierius:   Jūratė Samulionytė
Metai: 2010
Trukmė: 26 min.
Aprašymas: Šanxai Banzai” – tai ironiškas dokumentinis filmas apie Vilniaus Šnipiškių mikrorajoną, vilniečiams žinomą kaip Šanchajų. „Šanchajaus” gyventojai turi savo taisykles, meiles, įpročius ir nuodėmes. Daugelis jų gyvena praeities laiku, kuris tirpsta mūsų atmintyje. „Šanchajų” keičia prestižinis dangoraižių rajonas. Tad kokia ateitis laukia „Šanchajaus” gyventojų, niekas nežino.

Įėjimas laisvas

Organizatoriai – Kultūros raktas