Archetipai architektūroje. Ekskursija po reikšmingiausių projektų parodą

Apie trisdešimt architektūros projektavimo įmonių, per pusšimtį sukurtų ir realizuotų projektų – tiek šiemet eksponuojama parodoje „Klaipėdos architektūra 2023“, kurią tradiciškai rengia Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija (LASKAO).
Liepos 1-ąją, architektų profesinės šventės proga, paroda buvo oficialiai atidaryta, pristatytas reikšmingiausių praėjusių metų darbų katalogas „Klaipėdos architektūra 2023” (sudarytoja Miglė Rybelė).
Pagrindinė parodos tema – archetipo reikšmė architektūroje.
Archetipai yra universalūs modeliai, simboliai arba formos, atpažįstamos visose kultūrose. Architektūroje jie suteikia pastatams laikui nepavaldų charakterį, prisideda prie ilgaamžiškumo, vertės išsaugojimo – šiandienos architektų iššūkis ir yra suderinti tradicinius archetipus su moderniomis technologijomis, tvarumo reikalavimais, integruoti inovacijas, kartu išlaikant kultūrinį paveldą.
Kokia ta Klaipėda, jos paveldas pasirodė geriausiųjų akimis?
Susipažinti su leidiniu ir pavaikščioti po parodą su vienais jos kūrėjų, kviečiame šį penktadienį, liepos 5 d. Ekskursiją ves Mantas Daukšys, LASKAO valdybos pirmininkas  ir parodos kuratorius, architektas Vladas Balsys.
*
Renginys nemokamas. Informuojame, kad jo metu gali būti fotografuojama ir filmuojama; dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, publikuotuose įvairiose medijos priemonėse.