Renginiai
Paskaita-kūrybinės dirbtuvės su Ignu Pavliukevičiumi: Dirbtinis intelektas ir dideli kalbos modeliai – kaip kolektyvinių žinių įkūnijimas
Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (KKKC), antrąkart organizuojantis Knygos meno festivalį, spalio 26 d., 16 val., kviečia į Igno Pavliukevičiaus paskaitą: „Dirbtinis intelektas ir dideli kalbos modeliai – kaip kolektyvinių žinių įkūnijimas (papildyta (ang. „augmented“) autorystė)“. I. Pavliukevičiaus paskaitą papildys dirbtuvės. Dalyvavimas renginiuose nemokamas, bet būtina registracija: https://forms.gle/8XWPiYQqokXNKxyP7. Renginys vyks KKKC Parodų rūmų II-ame aukšte (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda). Paskaitos bei dirbtuvių bendra trukmė – 3 val., su savimi būtina turėti nešiojamąjį kompiuterį.
PASKAITA
Pasak I. Pavliukevičiaus, šioje paskaitoje „apžvelgsime besikeičiančią kultūros ir technologijų sąveiką, daugiausia dėmesio skirdami dirbtinio intelekto (DI) natūralios kalbos apdorojimo modelių integravimui į meno procesus. Taip pat aptarsime, kaip DI iš naujo apibrėžia kūrybiškumą ir keičia mūsų supratimą apie autorystę. Gilinsimės į diskusijas, susijusias su DI, kaip bendradarbiaujančio kūrėjo, o ne sudėtingo įrankio, vaidmeniu ir jo reikšmę nuosavybės teisei bei autorystei meninėje veikloje. Šis tyrimas nušviečia naują kultūros objektų kategoriją, išryškindamas, kaip DI sukurti kūriniai atspindi mūsų kolektyvinę sąmonę ir pateikia naują kolektyvinės kūrybos perspektyvą. Pabrėžiant, kad kultūros kūryba dabar – dinamiškas, bendras darbas, išplečiantis mūsų kultūrinį repertuarą, įtraukiant tiek žmogaus, tiek mašinos išmoktas tradicijų interpretacijas, metant iššūkį vienišo genijaus sąvokai ir įtvirtinant augmentuotos autorystės formą skaitmeniniame amžiuje“.
DIRBTUVĖS
Dirbtuvių metu sužinosite, kas yra DI dideli kalbos modeliai bei apie jų problematiką ir panaudojimą. Taip pat sužinosite kas yra „LlaMA“ modelis, kodėl jis svarbus, kaip jį naudoti kūryboje, kaip jį įsidiegti savo kompiuteryje. Todėl dirbtuvių metu privalu su savimi turėti nešiojamąjį kompiuterį. Dirbtuvių metu kelsime bei aptarsime šiuos esminius klausimus: 1. DI dideli kalbos modeliai, kas tai ir kodėl jie svarbūs? 2. „LlaMA“ DI didelis kalbos modelis, kas tai ir kaip jį panaudoti kūryboje? „LlaMA“ modelis – ypatingas tuo, jog jis – visiškai atviros prieigos, be to, necenzūruotas, priešingai nei gerai žinomi modeliai, kaip „ChatGPT“ ar „GPT4“. Pastarasis modelis taip pat – laikomas kur kas kūrybiškesniu, būtent todėl, kad jis neturi jokių apribojimų. „LlaMA“ taip pat veikia lokaliai kompiuteryje neprisijungus prie interneto, todėl vartotojų duomenys ir pokalbiai nėra perduodami kitiems asmenims.
PRANEŠĖJAS
Ignas Pavliukevičius – Hagos Karališkosios menų akademijos (BA) ir Vilniaus dailės akademijos (MA) absolventas. Nuo 2020 m. – VDA dailės krypties meno doktorantas, o nuo 2020 m. – Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narys. I. Pavliukevičius yra interaktyvių instaliacijų, naujųjų medijų meno ir performanso kūrėjas.
Knygos meno festivalį organizuoja Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras.
Projektą finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.
Informaciniai partneriai: „JCDecaux Lietuva“ ir dienraštis „Klaipėda“.
KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba). Renginių metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, publikuotuose įvairiose medijos priemonėse.
KKKC informacija