Ateitis – požeminiai miestai?

Lapkričio 24 d. (ketvirtadienį) 18 val. KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) tęsiamas urbanistinių filmų ciklas „Miestų tempas“. Ateinantį ketvirtadienį susipažinsime su kitu megamiestu – Šanchajumi.

Danų filmų institutas ir Nacionalinis transliuotojas DR 2009 m. pristatė keturis dokumentinius filmus – keturis globalius žvilgsnius į urbanizaciją. Ši filmų serija pasakoja apie pasaulio didžiausius megamiestus Bogotą, Mumbajų, Šanchajų ir Kairą.

Filmas „Šanchajaus erdvės“, režisuotas Nanna Frank Møller, – tai poetiškas ir mąslus žvilgsnis į vis tebeaugantį didžiausią Kinijos ir septintą pagal dydį pasaulyje miestą, kuriame nauji pastatai kyla kasdien, o populiacija kasmet išauga puse milijono. Kaip nauji atvykėliai Šanchajuje ras sau vietą ir ką augimas reiškia miesto istorijai? Šie klausimai vystomi dviejuose pasakojimuose: Xixan Xu, aistringas fotografas mėgėjas, visą savo gyvenimą dokumentavęs besikeičiantį didmiestį, pats tampa Šanchajaus vystymosi auka; ir Yu Shu, urbanistinio planavimo profesorius, svajojantis apie miestą po žeme.

Partneriai – Danijos kultūros institutas; Klaipėdos urbanofilai

Filmai anglų k. Nemokama