Atvirų durų diena menininkų dirbtuvėse

Kviečiame apsilankyti Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre reziduojančių menininkų – Vaivos Kovieraitės-Trumpės ir Dainiaus Trumpio dirbtuvėse.
Atvykę į dirbtuves galėsite susipažinti su menininkais ir jų kūryba, pamatyti Klaipėdoje sukurtus kūrinius.
Lankymas: 10:30-13:00 ir 15:00-18:00.
Vieta: Daržų g. 10 (Menininkų kiemelis, prie kavinės 10 Tiltų kiemas)
Dainius Trumpis (1971) yra įgijęs menų magistro laipsnį Šiaulių universitete (2009) bei Helsinkio TAIK meno ir dizaino universitete Suomijoje (2008), surengęs 27-ias personalines parodas, daugiau nei 50 grupinių parodų, meno projektų Lietuvoje ir užsienyje, įvertintas kultūros ir meno premijomis Lietuvoje ir užsienyje.
Semdamasis multikultūrinių įtakų, įpindamas į jas savo vaikystės prisiminimus, Dainius Trumpis kūryboje nenubrėžia sau ribų ir nevaržo savęs išraiškos priemonėmis – tapyba, skulptūra, objektai, asambliažai, skulptūrinės kompozicijos – visa tai paklūsta menininko interpretacijoms ir estetiniam pojūčiui.
Menininko tapyba pasižymi ekspresyviu, tačiau sulaikytu potėpiu, figūratyvumas keičia abstrakciją, dominuoja ryškios ir kontrastuojančios spalvos. Tuo tarpu skulptūrinės instaliacijos, asambliažai ir objektai tyrinėja šviesos, atminties, praeities ir meno originalumo klausimus. Jo darbuose būdingas užslėptas pasakojimas – atsispirdamas nuo savo išgyvenimų įvairiais gyvenimo tarpsniais, kūriniuose talpina įvairias istorijas, kurias atgaivina ir sujungia žiūrovo įsitraukimas ir vaizduotė.
Vaiva Kovieraitė-Trumpė (1985) yra aktyvi grafikos kūrėja, nuolat dalyvaujanti įvairiose grupinėse parodose ir meniniuose projektuose Lietuvoje bei užsienyje, taip pat šalyje rengianti personalines parodas. Nuo 2012 m. priklauso grafikos kūrėjų asociacijai „Graphic i Vast” Švedijoje, o nuo 2014 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė.