Audiovizualinės poezijos krioklys užlies Klaipėdą

2011 m. vasario 12 d. 19 val. KKKC Parodų rūmuose (Aukštoji g. 1/Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) grupė „AVaspo“ (AudioVisual Asp of Poetry) pristatys naujausią savo albumą „Niagara“.

„AVaspo“ – 2008 m. susibūrusi ir audiovizualinės poezijos gyvatės vardu pasivadinusi grupė. Grupė savitai derina poeziją, vizualizacijas ir eksperimentinės muzikos skambesį, apjungdama jas į vieną meninį kūrinį, kas tai bebūtų – koncertas, kuriami poezijos klipai ar įgarsinami klasikiniai nebylūs filmai.

„AVaspo“ skaičiuoja trijų metų istoriją, o pernai išleistas dvigubas cd/dvd albumas „Nėra okeano“ rodytas Lietuvoje, Ukrainos bei Vokietijos trumpametražių filmų festivalių konkursinėse programose ir Italijos galerijose. Albume “Nėra okeano” klausytojai galėjo išgirsti įvairiais muzikiniais stiliais (electronic, experimental – acoustic, triphop, psycountry ir t.t.) interpretuojamus autoironiškus eilėraščius.

Paversdamas savo „ideologės“ – poetės ir dramaturgės Gabrielės Labanauskaitės – vizijas garsų ir vaizdų srautu, muzikos kritikų nuomone, šis takus kolektyvas sulydo audiovizualinės poezijos katile vienų labiausiai intriguojančių jaunosios kartos lietuvių kompozitorių, multiinstrumentalistų ir video menininkų talentus.

Gruodžio mėnesio pabaigoje pasirodžiusio albumo „Niagara“ muzikos ir tekstų sampynoje nagrinėjamos asmeninio (ir viešojo) nesusikalbėjimo, karo ir taikos, vizualios kultūros ir populiarios žiniasklaidos priemonių įsigalėjimo, meilės ir tolerancijos įvairioms jos formoms, temos. Antra vertus, visada galima tiesiog klausytis ir panirti į hipnotizuoajančias poetės ir dramaturgės Gabrielės Labanauskaitės eilučių bangas. Grupė „AVaspo“ savo muzikiniais eksperimentais visada manevruoja tarp kino, teatro bei muzikinių scenų.

Bilieto kaina 10 Lt.