Dokumentinio filmo „Julija” premjera Klaipėdoje

Filmas „Julija“ – tai jaudinanti ilgamete pažintimi ir foto bei video medžiaga paremta biografinė istorija apie iš Klaipėdos kilusią trisdešimtmetę transseksualią moterį Julią K., paauglystėje priverstą bėgti iš namų į Vokietiją, parduotą į prostitucijos verslą ir atsidūrusią ant visiško fizinio ir psichologinio išsekimo ribos.

,,Aš negaliu pasakyti, kad esu moteris, bet aš nesu ir vyras. Aš esu kai kas kita … – Dievo kūrinys, kreivas Dievo kūrinys. Dievas buvo neatidus, kai aš gimiau,” – sako poetinėmis įžvalgomis stebinanti filmo herojė Julija. Kitų autoritetų be Dievo, kuris suklydo, ji neturi. Ji nepasirašė jokio “socialinio kontrakto”.

Kartu „Julija“ – tai pasakojimas apie universalius dalykus – vienatvę ir šaknų praradimą, nepalaužiamą laisvės troškimą ir viltį patirti bendrumo jausmą bei žmogiškąją šilumą. Tai ne tik transseksualumo, bet apskritai būvimo „kitokiu“ – neįgaliu, kitokios odos spalvos, kitokių įsitikinimų ir t.t. – studija. Tai pasakojimas apie būseną, kurioje atsiduria žmogus, nuo kurio nusisuka visi, įskaitant motiną. Tai kovos už teisę, nepažeidžiant kitų žmonių interesų, būti savimi manifestas.

Pasaulinė filmo premjera įvyko šių metų Venecijos kino festivalio programoje ,,Venice Days”.Popremjeros kino kritikai rašė: „Julija“ – tai šedevras be patoso. Tai vienas geriausių pastarųjų metų dokumentinių filmų <…>. Tai filmas, kurį būtina pamatyti kiekvienam, norinčiam pradėti diskusiją apie tai, ką reiškia gyventi su „kitokio“ stigma”.

Filmo režisierė bei fotografė J.Jackie Baier Lietuvos žiūrovams pažįstama iš 2011 metais Europos šalių kino forume ,,Scanorama” pilnutėlėse salėse rodyto jos dokumentinio filmo ,,Gėdos namai”. Pati būdama transseksuali, režisierė žavi gebėjimu nešališkai, nemanipuliuodama žiūrovų simpatijomis ar antipatijomis pasakoti sudėtingas provokuojančias istorijas.

Lietuvoje dokumentinio filmo ,,Julija” premjera įvyko šių metų Europos šalių kino forume ,,Scanorama”. Šalies kino teatruose filmas bus rodomas nuo lapkričio 29 d.

Filmo premjera Klaipėdoje – KKKC Parodų rūmuose lapkričio 30d., šeštadienį nuo 17.00. ir 19.00. val.

Bilieto kaina – 6 Lt. Bilietai parduodami prieš seansus.

 

Apie filmą:

Žanras: dokumentinis, metai: 2013

Režisierė: J.Jackie Baier (Vokietija), prodiuserė: Gamma Bak (Gamma Bak Filmproduktion, Vokietija), ko-prodiuserės: J.Jackie Baier (J.Jackie Baier Filmproduktion, Vokietija), Dagnė Vildžiunaitė (Just a moment, Lietuva), operatoriai: Dieter Vervuurt (2010 – 2012), Thorsten Schneider (2005 – 2009)