Dokumentinis filmas „Viramundo”

Tarptautinis Kauno kino festivalis pristato egzotišką ir pilną muzikos garsų kelionę – dokumentinį filmą “Viramundo”, kurio lietuviška premjera įvyko birželio gale vasaros kino festivalyje po atviru dangumi “Kinas po žvaigždėmis” Vilniuje.

Brazilijos džiunglės. Aborigenų kaimai Australijoje. Pietų Afrikos Respublikos miestų  kvartalai. Į šiuos kraštus nukels muzikinė kino kelionė „Viramundo“.

Kelionė prasidės Brazilijoje, Bahios regione. Ten prieš 71-erius metus gimė pasaulinė muzikos legenda Gilberto Gilas. Muzikantas, politinis aktyvistas, spėjęs pabūti ir Brazilijos kultūros ministru, Gilas iškeliauja į tolimas šalis ieškodamas ryšių su unikaliomis nykstančiomis Australijos aborigenų, Pietų Afrikos regiono ir pačios Brazilijos kultūromis.

Filmas pavadinimą gavo iš garsios Gilberto Gilo dainos „Viramundo“ (liet. „keičiantis pasaulį“) apie brazilų Tadą Blindą – legendinį personažą Viramundo, gimusį Brazilijos vargingiausiame šiaurės rytų regione. Kaip ir jis, G. Gilas stengiasi keisti pasaulį – išsaugoti nykstančias kultūras, jų muziką ir tradicijas, siekti jų išsilaisvinimo. Tik, skirtingai nei legendinis Viramundo, rankose jis laiko ne mačetę, o gitarą. Ir muzikuoja jis drauge su kiekvienu, kurį sutinka savo kelyje.

Režisierius: Pierre-Yves Borgeaud (Prancūzija, Šveicarija, dokumentika, 2012m., 95 min., anglų kalba su lietuviškais subtitrais)

Liepos 5, 6 dienomis KKKC Parodų rūmuose  nuo 19.00. val.

Seansai NEMOKAMI