EKSKURSIJA SU RŪTA JAKŠTONIENE PO DOROTHY BOHM PARODĄ „STEBĖTAS PASAULIS 1940 – 2010: DOROTHY BOHM FOTOGRAFIJOS“

2023 m. spalio 8 d., sekmadienį, 12 val., Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose (D. Vandens g. 2) vyks ekskursija po Dorothy Bohm fotografijų parodą „Stebėtas pasaulis 1940–2010: Dorothy Bohm fotografijos“, kurią ves menotyrininkė Rūta Jakštonienė. Turo po parodą metu į eksponuojamus darbus bus žvelgiama ne tik, kaip į fotografijas, ar tam tikrus meno objektus. Lygiagrečiai bus bandoma apčiuopti gilią bei subtilią žydų tautos kultūrą, jos tradicijas ir išgyvenimus.

 

PARODA

Tai retrospektyvinė, plačiai pasaulyje pripažintos viena pagrindinių britų fotografijos figūrų, fotografės D. Bohm, darbų paroda. Žymios litvakų kilmės britų menininkės paroda kviečia į pažintį su daugiau nei šešis dešimtmečius trunkančia ir kelis žemynus apimančia kūrybine veikla. D. Bohm fotografijose įamžintos kasdienės akimirkos: moterys, prekiaujančios vaisiais ir gėlėmis Šveicarijoje ar Belgijoje, praeiviai Niujorke ar Kordoboje, smalsuoliai Londono turguje, dailininkai Monmartre, žaidžiantys gatvėje vaikai. Viename iš daugelio interviu D. Bohm yra sakiusi: „Fotografijoje galima įamžinti tik tai kas egzistuoja realybėje. Man tai atrodo itin svarbu. Visad norėjau užfiksuoti laiką“. Nuo dešimtojo dešimtmečio pabaigos D. Bohm fotografijų archyvo valdytoja ir D. Bohm parodų kuratorė yra jos dukra Monika Bohm-Duchen.

 

EKSKURSIJA

Ekskursiją po D. Bohm parodą ves menotyrininkė Rūta Jakštonienė. Tarptautinio žydų kultūros festivalio „Šalom visuos kraštuos“ įkūrėja ir organizatorė. R. Jakštonienė siekia kuo daugiau klaipėdiečių supažindinti su žydų kultūra, jų gyvenimu ir tradicijomis. Vienintelės Lietuvoje tarptautinės prof. A. Kliševičiaus kaligrafijos ir rašto meno mokyklos įkūrėja. R. Jakštonienė –nepriklausoma kultūros ir meno projektų vadovė. Daugiau nei 30 kuruotų vietos bei kitų šalių menininkų parodų, inicijuoti tarptautiniai kultūros ir meno, edukaciniai projektai.

 

Ekskursija nemokama įsigijus parodos lankymo bilietą. Bilieto kaina – 3 eur. Taikomos nuolaidos. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams bei Klaipėdos miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų moksleiviams lankymas nemokamas. KKKC Parodų rūmų darbo laikas: III – VII, 11 – 19 val.

 

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba). Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, publikuotuose įvairiose medijos priemonėse.

 KKKC informacija