EKSPERIMENTINĖS MUZIKOS MOBILIZACIJA #6

Balandžio 21 d. (šeštadienis) 19 val. KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) KKKC ir Klaipėdos moksleivių saviraiškos centras bei Dovilų EKC jau šeštąjį kartą kviečia susipažinti su eksperimentinės muzikos projektais.

2007 metais užgimęs renginys MOBILIZACIJA šiais metais sukvietė vienus iš ryškiausių šios scenos veteranų: McKaras, Girnų Giesmės, Oorchach, Driezhas, d.n.s.

McKaras

Vienas ankstyviausių ir veikliausių sunkiosios elektroninės muzikos kūrėjų Lietuvoje, publikai pažįstamas taip pat iš kitų projektų: Drama, Ataka, Notanga ir kt. Šaltos, nihilistinės psichodelikos ir triuškinančių ritmų bytmeisteris McKaras elektroninių anomalijų komponavimu užsiėmė tuo metu, kuomet daugeliui kompiuteris dar buvo nežinoma teritorija. Palaipsniui iš keliolikos srovių titulinis kompozitoriaus projektas iškristalizavo sunkiosios tehno muzikos energiją, kurią, po albumo „Mix’tūra” 2001-aisiais, netrukus keitė niūraus drone ir ambient prisotinta „Balga“ 2002-ais.

Nors būta kūrybinių pertraukų, nemarusis Vilniaus požemių ritmas intensyviai klaidžioja po keisčiausių eksperimentų ir impresijų labirintą. Ir kiekvienas McKaro koncertas gali nustebinti ar sugluminti – svajingo jaukaus pulsavimo aureole, kategorišku ultimatyvumu arba slogiu bad-tripu…

Girnų Giesmės

Girnų Giesmės lietuvių „post-industrial“ muzikos pionieriai. Muzikinio projekto autorius Laurynas Jukonis visus savo darbus paženklina kokia nors labai archajiška ir autentiška lietuvių kultūros dalele: sutartine, senovės lietuvių kalba skaitomu poezijos tekstu, ornamentu albumo dizaine. Jos ne tik atspindi kūrėjo ryšį su archajiška protėvių pasaulėjauta ir genetika, bet ir sėkmingai pritaiko senąjį kodą ateities kolektyvinei sąmonei praturtinti. Projekto autorius šiuos aukštesnės tikrovės reliktus pasirenka kaip atspirties tašką į keistą, psichodelinę nuotaikų kelionę į kitą, universalesnę tikrovę, kurioje tyvuliuoja asociacijų okeanas ir begalinės interpretacijų galimybės.

Oorchach

Oorchach – Povilo Vaitkevičiaus, dar šaukiamu Popo, projektas.
Oorchach – ne žavus beprasmis pavadinimas, o senovinis šiaurės Sibiro tautų buities įrankis – žiedas, užmaunamas naujagimiams gyvuliams ant kaklo ir neleidžiantis jiems žįsti motinos. Šis žodis simbolizuoja gyvenimo sudėtingumą ir žiaurumą, su kuriais galima susidurti dar pačioje vaikystėje.

Driezhas

Projektas “Driezhas” į „Mobilizaciją” šiemet atneša gaivaus oro gūsį. Šalia paskutinių singlų bei fantazijų iš albumo „Tolumoje“, programoje skambės iki šiol niekur nepublikuoti naujieji darbai. Klausytojų laukia spalvingos etno pynės, užburiantys tekstai, įtraukiantys ritmai ir elektroniniai akcentai. Projekto sumanytojas, kompozitorius bei garso dizaineris Kristijonas Lučinskas užsimena apie dar vieną ypatingą momentą: „Driezhas“ nuo praėjusių metų rugsėjo tapo duetu. Į kūrybinę veiklą įsiliejo Ieva Astromskaitė (Druja) – ambicinga ir įvairiapusė menininkė. Ievos biografijoje: džiazo vokalo studijos Vilniaus konservatorijoje, “Young voices” grand prix, 2011m. rudenį pristatyta debiutine poezijos knyga “Dulkėm ir žiedlapiais”, literatūriniai, muzikiniai festivaliai bei konkursai. Druja toliau aktyviai kuria ir projekte “Driezhas” atsiskleidžia kaip tekstų autorė, balsas ir moteriškas burtas.

d.n.s.

d.n.s. – Donato Bielkausko gilus ir grynas industrial/experimental projektas.
Multiinstrumetalistas ir kompozitorius Donatas Bielkauskas daugeliui žinomas kaip post-folk projekto Donis centrinė ašis, tačiau apie 2002 metus projekto Donis kūryboje pradėjo ryškėti stilistinis daugialypumas. Užgimė jokių sąlyčio taškų su etno neturintis projektas d.n.s. Čia muzika paremta eksperimentinės elektronikos koliažais, giliu ambient bei nuoseklia garsų tėkme. Persipinantys motyvai kartais perauga į nekontroliuojamos ritmikos proveržius, industrinį chaosą. Kūryboje naudojami įvairūs elektroniniai instrumentai bei paties autoriaus renkami aplinkos garsai.

Bilieto kaina 10 Lt.