Europietiško kino vakarai

Rugpjūčio 2 ir 3 dienomis į specialiuosius kino seansus pakvies šalies didžiausias kino festivalis „Kino pavasaris“ ir Europos Parlamento Informacijos biuras Lietuvoje. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmų kiemelyje nemokamai bus parodyti du Europos Parlamento LUX kino apdovanojimui nominuoti filmai: „Šun Li ir poetas” (rež. A. Segre) (2012 metų apdovanojimo laimėtojas) ir „Platono akademija” (rež. F. Tsitos).

Rugpjūčio 2d., penktadienis, 22.00. val. 

„Šun Li ir poetas” (rež. A. Segre), Italija

Italų režisieriaus A. Segre filme „Šun Li ir poetas“ pasakojama apie ypatingą draugystę tarp seno slavų kilmės žvejo Bepi, pravarde Poetas (vaidina Rade Šerbedžija) ir jaunos padavėjos iš Kinijos Šun Li. Ramioje Venecijos įlankos saloje susipažįsta du krizės kamuojami pasauliai: tai Šun Li, kuri buvo priversta atsisakyti savo šaknų, ir senasis Bepi, kuriam sunku taikstytis su socialinėmis permainomis. Abu jie išgyvena savotišką tremtį ir vienas kitą bando saugoti labiau pasikliaudami poezija nei realybe. Tačiau šis pasaulis bus sudrumstas vietinių italų ir čia gyvenančių kinų konflikto.

Rugpjūčio 3d., šeštadienis, 22.30. val. 

„Platono akademija” (rež. F. Tsitos), Graikija/Vokietija

Graikų filme „Platono akademija“ (rež. F. Tsitos) pasakojama nedidelės parduotuvės savininko Stavros ir jo draugų, kasdien sėdinčių prie parduotuvės, stebinčių praeivius ir kritikuojančių užsieniečius darbininkus, istorija. Stavros ir jo draugai labai nemėgsta atvykėlių, net jų šuo Patriotas išmokytas aploti praeinančius albanus. Vieną dieną rutina pasikeičia, nes Stavroso motina puola į glėbį darbininkui iš Albanijos, vadindama jį savo sūnumi. Draugai pradeda į Stavros žiūrėti įtartinai: ar jis graikas, ar albanas? Stavros priverčiamas permąstyti savo gyvenimą, tapatybę ir vertybes. „Platono akademijos“ režisierius Filippos Tsitos teigia, kad „filme bandoma atspindėti graiko suvokimą, kad beprasmiška save sieti tik su tautybe“.

Filmai originalo kalba su lietuviškais subtitrais. Visi seansai NEMOKAMI.