Foto projektas „AKMUO“ / „KLAIPĖDA“ Birgit Krause (Vokietija)

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose 08 07 ‒ 08 28 veikia meno rezidentūros projekto „Kelionių agentūra 2015“ dalyvės Birgit Krause (Vokietija) foto paroda „Akmuo“.

Birgit Krause kurdama savo foto projektus „Akmuo“ ir „Klaipėda“  sukūrė ir panaudojo įvairių vaizdų serijas, kurias nufotografavo Klaipėdoje, tarptautinės meno rezidentūros metu. Menininkė pirmiausia ištiria aplinką, kurioje esanti, randa naujų vietų, tuomet sukoncentruoja dėmesį į miesto struktūrą. Ji nori atrasti, kas sujungia į visumą Klaipėdą kaip miestą. Jos studija vaizduoja paviršius: betono fasadus, augmeniją, formas ir tekstūrą, tai yra tai, iš ko ir susideda miestas.

Birgit Krause (Vokietija) KKKC Meno rezidentūroje vieši 2015 07 12 ‒ 08 11 d. Menininkė atvyko pagal kultūrinių mainų su Ahrenshopo menininkų namais „Lukas“ (Vokietija) programą.

Birgit Krause gimė Hildesheime (Vokietija), gyvena ir kuria Berlyne. Baigė Menų ir kultūros studijas Brėmeno universitete. Birgit Krause taip pat studijavo Fotografiją Ostkreuzschule mokykloje (Berlyne) ‒ kartu su Sibylle Bergemann, prof. Arno Fischer (master class) ir prof. Ute Mahler. Menininkės naujausias projektas, vadinasi „Plánētes“, tai 31 fotografijų ciklas, taip pat išleistas to paties pavadinimo katalogas. B. Krause pristatė savo kūrybą užsienio galerijose ir festivaliuose. Plánētes ‒ žodis kilo iš sen. graikų žodžio, reiškiančio „klajoklius“, „klajūnus“. Ji fotografuoja saulę, mėnulį, žvaigždes. Nuotraukose atskleidžiami techniniai planai, erdvės, uolos yra tarsi nuoroda į mokslinį tyrimą. Kartais tikimasi pamatyti astronomijos žurnalo dokumentiką. Taip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio: bendra erdvė, šaltos uolos, spalvingas kraštovaizdis, blizgesys ir okeano gylus žalumas. Pasitelkdama vaizduotę ir realybės percepciją B. Krause klausia, ar realybė patenkina mūsų supratimą, taip vesdama mus į masinančią iliuzijų kelionę. Jos fotografijose užslėpta apgaulė taip pat gali kurti ilgalaikį efektą ‒ sapnų grožio iliuzijas. Menininkė visiškai pasitikėdama savo vizija, fotografijose ne inscenizuoja, o kuria naują, keistą realybės šalį.

www.birgit-krause.com