Japoniškų filmų festivalis 2011

2011 m. vasario 22-24 d. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose, adresu Aukštoji g. 1 / Didžioji Vandens g. 2, pristatomas Japoniškų filmų festivalis 2011.

2011-aisiais metais minimas diplomatinių ryšių tarp Lietuvos ir Japonijos 20-ies metų jubiliejus. Šia proga visus metus Lietuvoje bus organizuojami įvairūs renginiai. Vasario 4 d. renginių ciklą pradėjo Vilniuje vykęs 10-asis Japonijos kino festivalis, kuris aplankys ir kitus Lietuvos miestus: Panevėžį, Klaipėdą, Kauną ir Alytų.

Programa:
Vasario 22 d. 17.30 val. „Meilės savižudžiai Sonezakiuose“. Subtitrai anglų k.;
19.15 val. „Basakojis Gen“. Subtitrai anglų k.
Vasario 23 d. 18 val. Japoniškų filmų festivalis. „Sumo daryk, Sumo nedaryk“. Subtitrai anglų k.
Vasario 24 d. 18 val. Japoniškų filmų festivalis. „Vandens berniukai“. Subtitrai anglų k.
Įėjimas laisvas

曽根崎心中/ The love Suicides at Sonezaki / Meilės savižudžiai Sonezakiuose
Režisierius Midori Kurisaki
1983 , Japonija
Drama/ bunraku (lėlių teatras), (89 min)

Jaunas vyras įsimyli geišą, tačiau japonų visuomenė, taisyklės, dviejų įsimylėjėlių skirtinga padėtis – visa tai sudaro kliūtis jųdviejų santuokai. Tad jie nusprendžia pabėgti ir kartu nusižudyti. Tai labai graži, ekspresyvi, romantiška istorija.

Šis filmas –  bunraku (tradicinis japonų lėlių teatras) spektaklis, kuriame atliekama tradicinė muzika, dainavimas. Lėlės yra itin išraiškingos kaip ir visas bunraku menas.

 

はだしのゲン/ Barefoot Gen / Basakojis Gen 
Režisierius Mamoru Masaki
1983, Japonija
Drama/ animacinis filmas, (83 min)

„Basakojis Gen“ – tai istorija apie atominės bombos padarinius berniuko Gen ir visos japonų tautos gyvenime.

Tuo metu, kai Japonija artėja prie Antrojo Pasaulinio karo pabaigos, Gen su šeima gyvena Hirošimoje. Berniuko tėvas pradeda abejoti pergale kare, taip užsitraukdamas miesto pareigūnų rūstybę ir savo kaimynų diskriminaciją. Atstumti vietinių pirklių ir prekybininkų Gen ir jo šeima patiria maisto nepriteklių. Tačiau situacija dar labiau aštrėja: amerikiečių kariuomenė pradeda paskutinę ataką prieš Japoniją, naudodami savo naują baisųjį ginklą…

 

シコふんじゃった/ Sumo do, Sumo don’t / Sumo daryk, Sumo nedaryk
Režisierius Masayuki Suo
1992, Japonija
Komedija, (103 min)

Tai istorija apie universiteto sumo klubą Japonijoje. Šiandieninėje Japonijoje jaunesnioji karta labiau domisi vakarietišku sportu (beisbolu ir krepšiniu). Buvęs universiteto sumo čempionas, profesorius Amajama (Amayama) šantažuodamas priverčia studentą Šiuhei (Shuhei) prisijungti prie išnykusios universiteto komandos, arba jis nebaigsiąs universiteto. Kartu su profesionaliu imtynininku, nepopuliariu ir apkūniu vaikinu, ir baltaodžiu užsieniečiu komanda pradeda treniruotis ir ruoštis varžyboms, nors iš tikrųjų sumo nei vienam iš jų nerūpi. Tačiau palaipsniui jie pamilsta ir pradeda gerbti šią tradicinę sporto šaką.

ヴォーターボーイズ/ Waterboys / Vandens berniukai
Režisierius Shinobu Yaguchi
2001, Japonija
Komedija, (91 min)

Suzuki buvo vienintelis Tadano berniukų mokyklos plaukimo komandos narys. Viskas pasikeičia, kai į mokyklą atvyksta nauja patraukli plaukimo trenerė. Netrukus paaiškėja, kad ji moko sinchroninio plaukimo, kuris Japonijoje yra laikomas be galo nevyrišku užsiėmimu.

Penki moksleiviai vis tik nusprendža likti sinchroninio plaukimo komandoje dėl asmeninių priežasčių, kurias sužinosite filmo metu. Visi  juokiasi, tyčiojasi ir abejoja jais!!!