Joninių nakties kinas: Alain Resnais filmai

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras kartu su Prancūzų institutu Lietuvoje pristato prancūzų režisieriaus Alain’o Resnais mini retrospektyvą. Birželio 23d. nuo 21.00. val. vyks edukacinis projektas Saulėlydis – Saulėtekis, kurio metu trijų miestų – Klaipėdos, Gdansko ir Kaliningrado gyventojai bus kviečiami filmuoti ir interneto pagalba tiesiogiai dalintis saulės nusileidimą ir patekėjimą. Kad saulės laukimas neprailgtų, kviečiame susipažinti su Alain Resnais kūryba.

PROGRAMA:

21.30. val.

„ŠIRDYS”  (Cœurs) 

Vaidina : Pierre Arditi, Sabine Azéma, Isabelle Carré, André Dussolier

Romantinė drama, Prancūzija, 2006 ., 120 min.

Paryžiuje žiema. Nacionalinės bibliotekos kvartale blaškosi vienišos sielos. Jos susiduria, sulimpa arba išsiskiria. Kaip snaigės. Nekilnojamo turto agentas Tjeri neįtinka reiklių klientų porai Nikolei ir Denui. Tjeri kolegė Šarlotė labai religinga, bet tuo pat metu įtartinai pašėlusi. Tjeri sesuo Gaelė pagal skelbimą susipažįsta su išėjusiu į atsargą kariškiu Denu. Denas kasdien guodžiasi barmenui Lioneliui dėl nesutarimų su žmona Nikole. Lionelio tėvą vakarais slaugo ta pati Šarlotė. Kiekvieno personažo ėjimas lyg šachmatų lentoj nulemia kitos figūros likimą.

23.30. val.

„SENA DAINA” (On connait la chanson)

Vaidina: Pierre Arditi, Sabine Azéma, Jean-Pierre Bacri, Agnès Jaoui, André Dussolier

Miuziklas, romantinė komedija , Prancūzija, 1997 m., 120 min.

Šiame filme skamba dešimtys žinomų prancūzų estrados melodijų. Kasdieniame gyvenime dainų eilutės dažnai tinkamai įvardija jausmą, būseną, situaciją. Taip atsitinka ir šio filmo herojams. Dainos padeda jiems susikalbėti, išsiaiškinti santykius.

Simonas myli gidę Kamilę. Kamilė įsimyli Simono šefą Marką. Nekilnojamo turto agentas Markas nori parduoti keistą butą Kamilės seseriai Odilei. Odilė susitinka jaunystės draugą Nikolia. Odilės vyras Klodas nesidžiaugia nei šiuo susitikimu, nei buto pirkimu… Nesusipratimų kamuolys auga, bet filmo pabaigoje viskas susidėlioja į savo vietas.

01.30. val.

„MANO DĖDĖ IŠ AMERIKOS” (Mon oncle d’Amerique)

Vaidina : Gérard Dépardieu, Nicole Garcia, Roger Pierre, Nelly Borgeaud

Drama, Prancūzija, 1980 m.,125 min.

Šis filmas – lyg mokslinis eksperimentas. Profesorius Labori aiškina pagrindinių trijų herojų poelgius ir tų poelgių pasekmes. Po jo padidinamuoju stiklu pakliūna žurnalistas Žanas, tekstilės pramoninkas Renė ir darbininkų dukra Žanina, svajojanti tapti teatro žvaigžde. Iš pradžių susikerta Žaninos ir Žano keliai. Žanas įsimyli jauną aktorę, apsigyvena su ja, bet netrukus grįžta pas šeimą. Vėliau Žanina tampa patarėja tekstilės firmoje, ir Renė karjera atsiduria jos rankose. Herojų reakcijos į įvairias situacijas sugretinamos su laboratorinių žiurkių elgesiu panašiose aplinkybėse.

Filmai originalo kalba su ANGLIŠKAIS subtitrais

Seansai NEMOKAMI