Kino festivalis ‘Žiemos ekranai”

Kasmetinis prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai” svečiuosis KKKC Parodų rūmuose sausio 31 – vasario 2 dienomis. Šiais metais „Žiemos ekranai“ supažindins, o kai kuriems galbūt primins apie nuostabų linksmai ironišką režisieriaus Otaro Joselianio pasaulį.

Festivalio programa:

Sausio 31d., penktadienis

17.00. 

„Anželė ir Tonis”

(rež. Alix Delaporte, 2012m., Prancūzija, drama)

„Jei žmogus neprisijaukins jūros, tai jūra prisijaukins žmogų…“ Žvejys Tonis moko Anželę atskirti ryklį nuo piranijos ir dar moko mylėti. Ne vien nepamatuotų emocijų grįstu keliu verta eiti, kuomet siela taip išsiilgusi žmogiško ryšio, o nauja kaimynė – paprasta ir nelabai skrupulinga Anželė, šiek tiek pasiklydusi gyvenime…

19.00. 

„Hirošima, mano meile”

(rež. Alain Resnais, 1959, Prancūzija, drama)

Tai meilės istorija temdoma atominės bombos, nukritusios ant Hirosimos, šešėlio. Prancūzų aktorė ir japonų architektas susitinka Hirosimoje. Jie patiria vienos nakties aistringą meilės romaną ir patiki vienas kitam savo likimus. Mylimieji įkalinti jausmo, kuriam laikas neegzistuoja, jie negali nei išsiskirti, nei būti kartu.

 

Vasario 1d., šeštadienis

16.30. 

„Sodai rudenį”

(rež. O. Joseliani, 2006, Prancūzija, komiška drama)

Vensanas dar vakar buvo ministras, o šiandien – jau gatvėj. Jis vėl lenkia taurelę su senais sėbrais, virsta į buvusių meilužių lovas, glaudžiasi po mylinčios mamos sparneliu. Kitaip tariant, džiaugiasi laisve ir leidžia sau svajoti. Galbūt vienas iš jo pašaukimų – būti sodininku?

19.00. 

„Gyveno strazdas giesmininkas”

(rež. O. Joseliani, 1970, Gruzija, dramatinė komedija)

Gija vakarais groja būgnais Tbilisio orkestre, o dieną tvarko įvairiausius reikaliukus, susitinka su draugais, pagelbsti visai svetimiems žmonėms, bendrauja, skuba, nieko nespėja, net užrašyti melodijos, kuri visąlaik tvinksi galvoje. Vyrutis, rodos, yra labiau susidomėjęs spontanišku bendravimu ir santykiais nei bet kokiu darbu. Jis – svajotojas, kuriam sunkiausia už viską pasaulyje yra prie ko nors prisitaikyti. Filme vaidina mėgėjai, Joselianio draugai, o laisvu filmavimo būdu ir dvasia, ši juosta primena Prancūzų Naujosios bangos filmus.

 

Vasario 2d., sekmadienis 

17.00. 

„Natali Grenžė”

(rež. M. Duras, 1972, Prancūzija, psichologinė drama)

Tai filmas, kuris „užrakina“ savo laike. Juodai balta juosta, vadinama M. Duras kino šedevru, nufilmuota režisierės paslaptingame Neauphle name netoli Paryžiaus. Jame gyvena maža mergaitė Natali, jos mama ir „kita moteris“. Koridoriai šachmatų lentos plytelėmis, kasdienybės minutės, atsispindinčios veidrodžiuose, juoda katė. Šioje raganiškoje psichologinėje dramoje lėtai kuriamos emocinės įtampos. Pasitelkdamas žiūrovo intuiciją ir jausmus, filmo siužetas kutena žiūrovo pasąmonę ir protą.

 19.00. 

„Medaus spalvos oda’

(rež. L. Boileau, J. Henin, 2012, Prancūzija, dokumentinė animacija)

Nerangus „mažasis azijietis“, išdykęs maištininkas ir išpūstakis, o dar ir oda medaus spalvos… Pasibaigus Korėjos karui, ir taip daugiavaikė šeima įsivaikina šešiametį Jungą. Kitokiam mažyliui sunku pritapti darnioje šeimoje, ir kodėl ta sesutė ir broliukas elgias taip gražiai… – nuobodylos! Tikra animuota ir dokumentiniais kadrais pabarstyta korėjiečių animatoriaus ir komiksų piešėjo Jungo (tikrasis vardas Jung Sik-jun) biografinė pasaka, sukurta pagal to paties pavadinimo grafinę novelę.

Filmai prancūzų ir gruzinų kalbomis su lietuviškais titrais.

Bilieto kaina – 6 Lt. Bilietus galite įsigyti prieš filmų seansus KKKC Parodų rūmų kasoje.