KKKC KVIEČIA MENOTYRININKUS IR PARODŲ KURATORIUS Į SUSITIKIMUS

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (KKKC) inicijuoja virtualių susitikimų ciklą „Susitikime“, skirtą įvairių sričių menininkams, menotyrininkams ir parodų kuratoriams. Šie susitikimai, vienysiantys meno lauko dalyvius, vyks nuotolinio bendravimo platformoje „Zoom“, todėl juose bus galima dalyvauti nepriklausomai nuo dislokacijos vietos.

Vienas iš pagrindinių Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro tikslų yra sudaryti sąlygas aktualių kultūros ir meno reiškinių pristatymui bei skatinti tarpkultūrinį dialogą. Įgyvendindamas šią misiją, naujasis KKKC direktorius Liudas Andrikis kviečia meno bendruomenę – įvairių sričių kūrėjus ir menotyrininkus bei parodų kuratorius – į virtualius susitikimus, skirtus pokalbiams apie šių dienų aktualijas.

Paklaustas, kas paskatino inicijuoti šį renginį, L. Andrikis vardijo keletą priežasčių: „Susitikimų ciklo idėja – plėsti pažinčių ratą, vykdyti tinklaveiką. O tam svarbu megzti ryšį su menininkais bei menotyrininkais, parodų kuratoriais. Šie pokalbiai skirti susipažinimui ir bendruomenės kūrimui. Norisi išgirsti, kuo jie gyvena, kas jiems aktualu. Bendravimas yra žmogiškas dalykas. Kartais nebūtina norėti vienam iš kito ko nors konkrečiai. Juk galima bendrauti ne tik apie reikalus, bet ir tiesiog pasikalbėti. Per tokį bendravimą, ypač grupėje, vienų sėkmės ar nesėkmės istorijos atliepia kitiems dalyviams: galbūt vienas susiduria su kažkokia problema, o kitas ją jau yra išsprendęs ir gali pasidalinti patirtimi. Bendraujant gimsta ir naujos idėjos, per pažinčių mezgimą, tinklaveiką atsiranda naujų ryšių su menininkais ir menotyrininkais, – pasakojo KKKC direktorius. – Noriu susitikti su kultūros bendruomene ir ją vienyti, telkti įvairių meno formų kūrėjus ir menotyrininkus, parodų kuratorius.“

Dar viena iš ciklo „Susitikime“ priežasčių – pradėtos rinkti paraiškos kitų metų parodoms KKKC Parodų rūmuose. Šie susitikimai galėtų paskatinti ar padrąsinti menininkus eksponuoti savo kūrybą, ir nebūtinai Parodų rūmų erdvėse. „Vienas iš įstaigos tikslų yra pristatyti jaunuosius kūrėjus. Šie susitikimai galėtų tapti puikia galimybe juos atrasti, nes pasyviai laukdamas gali ir nesulaukti. Jie kažkur kažką daro pasislėpę ir galbūt neranda galimybių parodyti savo kūrybą. Turiu idėją pritaikyti parodoms patalpas Kultūrų komunikacijų centro pastate Bažnyčių gatvėje. Šios parodos galėtų būti rengiamos lanksčiai, ekspozicijas būtų galima pristatyti greitai, kai tik atsiras norinčiųjų, nepriklausomai nuo Parodų rūmų parodinio plano“, – sumanymais dalijasi L. Andrikis, kviesdamas į virtualius susitikimus vaizduojamojo, tarpdisciplininio meno, garso, šviesų, vizualizacijų menininkus, performansų ir kitų sričių kūrėjus.

Į pirmuosius susitikimus kviečiami menotyrininkai ir parodų kuratoriai. Virtualūs susitikimai vyks 2021 m. liepos 21 d. 14 ir 18 val.

Būtina registracija https://bit.ly/KKKCsusitikime, pasirenkant sau patogesnį laiką.

Užsiregistravusiems asmenims
nuotolinio susitikimo „Zoom“ platformos nuoroda bus atsiųsta likus valandai iki renginio.