KORSIKOS DAINOS

KKKC MENO KIEME – RITUALINIAI SUGRĮŽIMAI

KKKC Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) 2020 m. rugpjūčio 17 – 21 d. 12.00 – 18.00 val. vyks atviros grafikos meno kūrybinės dirbtuvės „Now Art. Atgimimas“ / „Now Art. Reborn“. Rugpjūčio 20 d. 17.30 val. vyks GŠ ansamblio (Vilnius) koncertas „La Campagna”, programoje –  Korsikos liaudies dainos.

Nemokami renginiai yra Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) 15 metų veiklos jubiliejinių renginių ciklo „Supernova“ dalis.

Lianos Ruokytės-Jonsson, šiemet vėl laimėjusios LR Kultūros ministerijos konkursą dirbti kultūros atašė Švedijoje, Danijoje ir Suomijoje, iniciatyva rugpjūčio 20 d. 17.30 val. KKKC Meno kieme vyks Gailestingumo šventovės ansamblio (GŠ Ansamblis) koncertas, kurio programoje – Korsikos liaudies dainos. Kultūros diplomatė šįkart žada atsiskleisti  netikėtu amplua ir kartu su savo bičiuliais GŠ Ansamblio vokalistais atlikti keletą dainų.

„Savo dalyvavimą koncerte vertinu atsargiai, žiūrėsim, kiek bus laiko repetuoti. Bet jeigu viskas susiklostys gerai, dalyvausiu giedant kelias giesmes. Dainavimas man nėra svetimas, jis su manim keliauja, tik neužsiimu tuo profesionaliai“, – sakė Liana Ruokytė-Jonsson.

Senąją sakralinę muziką atliekanti vokalinė grupė GŠ Ansamblis daugiabalsių Korsikos liaudies dainų mokosi nukeliavę į šią Prancūzijos salą, išsaugojusią liturginę gyvąją giesmių tradiciją.

„Korsikos liaudies dainas  dainuojame jau šešeri metai, nuo kelionės į Korsiką ir prasidėjo ansamblio gyvavimas, – pasakojo GŠ ansamblio narys Tautvydas Mažeika. – Korsikos dainavimas yra specifinis balso pastatymu, tai yra toks pusiau gerklinis balsas, galima sakyti, „kaimietiškas“. Mes ir savo koncertą pavadinome „La Campagna”, kas prancūziškai reiškia „kaimas“. Šis žodis dažnai girdimas Korsikos dainose. Toje saloje labai puoselėjamos senosios giedojimo tradicijos, mes nuolat važiuojame į kūrybines dirbtuves ir kartu su korsikiečiais mokomės dainuoti“, – pasakojo T. Mažeika.

Koncerto „La Campagna” klausytojai turės galimybę ne tik patirti šių melodijų grožį, bet ir išgirsti pasakojimų apie Korsiką, dainavimo technikos subtilybes, istoriją ir kt. Koncerto programą atliks: Gabija Adamonytė (vadovė), Milda Adamonytė, Laurynas Adamonis, Tautvydas Mažeika ir Liana Ruokytė-Jonsson.

KKKC Meno kiemas (Bažnyčių g. 4, Klaipėda)

Rugpjūčio 17 – 21 d. 12.00 – 18.00 val. Atviros grafikos kūrybinės dirbtuvės „Now Art. Atgimimas“ / „Now Art. Reborn“.  Dalyvaus menininkai: Evaldas Mikalauskis, Živilė Minkutė, Linas Spurga, Jonas Vaikšnoras, Žaneta Jasaitytė-Bessonova, Toma Šlimaitė-Bubelienė.

Rugpjūčio 20 d. 17.30 val. GŠ ansamblio (Vilnius) koncertas „La Campagna”, programoje –  Korsikos liaudies dainos.

Renginiai nemokami.

Smulkesnė informacija apie kūrybinių dirbtuvių kasdienį vyksmą – KKKC feisbuko paskyroje.