KKKK

KKKK arba “keturi K” – tai tradiciniai, kiekvieno mėnesio ketvirtą ketvirtadienį vykstantys susitikimai kūrėjams, menininkams, norintiems tokiais būti ar tiesiog prijaučiantiems ir besidomintiems.
Birželio 27-osios susitikime – vienos stipendijos istorija ir pažintys su dviem unikaliomis kūrėjomis.
*
Liudas Andrikis, KKKC vadovas, pristatys savo patirtį, rengiant sėkmingą paraišką Lietuvos kultūros tarybai mobilumo stipendijai gauti; pasidalins, kas svarbu, ją ruošiant bei pačią mobilumo veiklą, stipendiją gavus. Jos dėka Liudas dalyvavo šiuolaikinio meno kuratorių asociacijos kongrese Šveicarijoje, tad kita pranešimo dalis – apie asociaciją, pažintis bei patirtis iš ten.
*
Austėja PlatūkytėKKKC rezidentė, šį mėnesį tyrinėjo Baltijos jūros regiono jūržolių išteklius ir jų potencialą, kūrė naujas biomedžiagas, eksperimentavo su įvairiomis jų apdirbimo technikomis.
Pristatydama savo instaliaciją “SeaLeather”, ji kviečia nekasdieniam patyrimui: paragauti valgomų biomedžiagų, sužinoti daugiau apie vietinių jūržolių rūšis bei gamtines Baltijos jūros sąlygas ir klimato kaitos poveikį iš mokslinės perspektyvos. Austėja Platūkytė yra kūrybinė tyrėja, kurios tiriamajame lauke persipynusios technologijos, mokslas, medžiagų dizainas ir amatai. Ji – KTU tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijos centro M-Lab jaunesnioji mokslo darbuotoja, meno doktorantė Vilniaus dailės akademijoje, kur dėsto ir Biomedžiagų dizainą.
Be to, mūsų rezidentė – Zero Waste filosofijos pradininkė Lietuvoje, pirmosios šalyje ir Baltijos regione tvarių medžiagų kolekcijos Biomaterials Library įkūrėja bei SEAWEED FOAM startuolio steigėja.
*
Dar vienas vakaro susitikimas – su Indre Butkute, baldų dizainere, suteikiančia naujus naratyvus kasdieniams objektams: panaudotos pakavimo dėžės iš mažavertės gofrokartono medžiagos virsta funkcionaliais baldais. Tai – eksperimentas, tikrinantis, kiek vertės gali sukurti dizainas, ar nebegeidžiami resursai gali įgauti naują prasmę vien kūrybiškumo pagalba.
Dizainerė pristatys tris kūrinius iš serijos SUBTILUS BRUTALIZMAS/ SOFT BRUTALISM, kuriems naudotas gofrokartonas ir biologinės kilmės klijai: modulinės lentynos, galinčios atlaikyti virš 100kg svorį , konsolė ir kėdė. Pastaroji po eksponavimo pas mus, bus išsiųsta į Poltavą (Ukraina), muzikos terapija užsiimančiai kūrėjai šokio ir garso eksperimentams.
*
Kiekvieną ketvirtą mėnesio ketvirtadienį KKKC Parodų rūmuose.