KNYGOS MENO FESTIVALYJE – ESTŲ LEKTORIAUS PASKAITA

2023 m. lapkričio 9 d., ketvirtadienį, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda)  pranešėjas iš užsienio, 16.00 val. Mart Anderson (Estija) skaitys paskaitą „Šriftų dizainas“. Dalyvavimas nemokamas.

 

KNYGOS MENO FESTIVALIS

Antrus metus iš eilės vyksiantis Knygos meno festivalis (išsami programa – www.kkkc.lt) į renginius kviečia tiek plačiąją visuomenę, tiek ir būsimus bei esamus dizaino, grafikos lauko profesionalus. Knygos meno festivalis ragina klaipėdiečius ir miesto svečius iš arti susipažinti su knygos meniniu apipavidalinimu, patyrinėti knygas, kaip meno kūrinius.

 

PASKAITOS APIE TIPOGRAFIJĄ IR KNYGOS KOMUNIKACIJĄ

Mart Anderson iš Estijos savo paskaitoje kalbės apie individualizuotą tipografiją, kaip paprastą būdą išsiskirti ir būti originaliam. Pranešimo metu bus mėginama aptarti, kaip ypatingi šriftai padeda išsiskirti ir kurti bendrumo jausmą. Lektorius iš užsienio taip pat pateiks gerųjų pavyzdžių, kuriuose atsispindi, kaip sąveikauja knygų dizaino ir verslo komunikacija. M. Anderson kalbės ir apie skirtingus tipografijos principus, taikomas technologijas ir laiko sąnaudas. Lektorius paskaitos metu kels aktualų klausimą – kaip surasti pusiausvyrą tarp originalumo ir skaitomumo?

 

Mart Anderson – grafikos (šriftų) dizaineris, gyvenantis Taline, Estijoje. Nuo 1993 m. dirbo kūrybos vadovu keliose reklamos agentūrose. Pastaruosius aštuonerius metus jis – nepriklausomas laisvai samdomas dizaineris. Nuo 2004 m. Mart dėsto tipografiją keliose meno mokyklose. Jis yra sukūręs individualizuotus šriftus daugybei įmonių, pavyzdžiui: „Coloplast“, „Quickly“, „Sydbank“, Estijos gynybos pajėgoms (estiškai – „Kaitseliit“), Estijos nacionalinei futbolo komandai ir kt. Tėvynėje Mart išgarsėjo atgaivinęs kelių garsių senosios kartos Estijos dizainerių šriftus. M. Anderson nuo 2013 m. organizuoja tarptautinę tipografijos konferenciją „KIRJAK“ Taline. 2023 m. Mart buvo Estijos jaunimo dainų ir šokių šventės vyriausiasis dizaineris.

 

Knygos meno festivalį organizuoja Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras.

Projektą finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

 

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba). Paskaitų metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, publikuotuose įvairiose medijos priemonėse.