KOLEKTYVINIS VAIKŠČIOJIMAS PO KLAIPĖDĄ SU MENININKE GEMMA HANSSON CARBONE

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (KKKC) 2023 m. liepos 1 d., 18.30 val. kviečia visus dalyvauti kolektyviniame pasivaikščiojime po Klaipėdą ir tapti meninio tyrimo „Die Like A Country“ (liet. „Mirti kaip šaliai“) dalimi. Renginio autorė šiuo metu KKKC reziduojanti menininkė iš Švedijos Gemma Hansson Carbone. Renginys yra nemokamas ir vyks anglų kalba. El. registracija: https://shorturl.at/yFSW6.

„Die Like A Country“ (liet. „Mirti kaip šaliai“) – intymus bei įtraukiantis kolektyvinis pasivaikščiojimas istoriniais ir geografiniais Klaipėdos miesto kraštovaizdžiais. Šis meninis tyrimas yra paremtas judėjimu tarp tam tikrų materijų: išorės ir vidaus; intymumo ir politikos; kito ir savęs; balso ir peizažo; laiko ir erdvės. G. H. Carbone auditorijai siūlo kolektyvinį žmogaus ir teritorijos, kurioje jis / ji gyvena, santykio tyrinėjimą. Unikalų meninį tyrinėjimą, kuriant tai, ką vadiname „nematoma architektūra“ sudaryta iš žodžių, veiksmų, perspektyvų, žvilgsnių. Tikimasi, kad šioje „nematomoje architektūroje“ bus galima patirti ir „Angelus Novus“ (liet. „Istorijos angelas“) apraišką. Tarytum „leonardišką“ apreiškimą, kuris mus nustebina pačioje netikėčiausioje vietoje: gatvėje, take ant kalno, priešais muziejų ar parduotuvę, aikštės pakraštyje ar greitkelio pradžioje, ar net virtuvėje, gal stovėjimo aikštelėje. „Angelus Novus“ yra čia tam, kad papasakotų „mirštančios šalies istoriją“, o mums patiems tereikės tik sekti prisiminimų, pėdsakų, pranašysčių, vizijų ir griuvėsių taku.

Apie menininkę

H. Carbone – Švedijos ir Italijos menininkė bei režisierė. Ji Geteborge (Švedija) yra įkūrusi tarpdisciplininę menininkų platformą „Naprawski“. G. H. Carbone pati dalyvauja, arba yra bendraautorė, įvairiuose tarptautiniuose meno projektuose. Pastarieji meno projektai taip pat praturtina ir atveria naujas – jos pačios kuriamo meno praktikos ir tyrimų, perspektyvas. Menininkė šiuo metu gyvena ir dirba net keliuose miestuose: Švedijoje, Italijoje, Graikijoje.

 

Renginys yra nemokamas, tačiau privaloma el. registracija: https://shorturl.at/yFSW6.

 

 

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti viešinami įvairiose medijos priemonėse.