Laisvalaikio pokalbių ir veiklos klubas: Meno ir kūrybos vieta savęs ir pasaulio pažinimo procese

Užsiėmimai klube – tai paskaitos, analitiniai pokalbiai ir pažintinės veiklos apie mus pačius, supantį pasaulį ir šio suvokimo atspindį mene. 

Užsiėmimuose kiekvienas turi galimybę tiek pasyviai klausytis pasisakančiojo, tiek aktyviai dalyvauti pokalbiuose ir veiklose. Programa orentacinė, todėl kiekvienas dalyvis turi galimybę įtakoti pačių pokalbių temas ir turinį, siūlyti naujas bendravimo formas. Taip pokalbiai santykinai individualizuojami pagal kiekvienam žmogui siektiną kompetenciją, atsižvelgiant ir į jo asmenybę, galimybes, poreikius ir pasiekimus.

Pokalbiai dažnai papildomi vizualine medžiaga. Tai, kad užsiėmimai vyks meno ekspozicijų erdvėse, puiki paskata įsigilinti į kitų kūrybingų žmonių gebėjimus per meno kūrinius išreikšti savo nuostabas, pastebėjimus, išgyvenimus, pasaulio suvokimą, gyvenimo vertybių apmąstymus ir užkoduoti jas savo kūryboje, pasiunčiant žinutes amžininkams ir ateities kartoms. 

Užsiėmimų metu bus ieškoma galimybių susitikti ir su įvairiais kviestiniais meno bei kultūros veikėjais, kurie pasidalindami savo patirtimi ir išgyenimais  visada papildo ir praplečia mūsų pasirinktą temą.

Programos tikslas šių analitinių pokalbių metu kelti nuostabos jausmą mus supančio ir neįtikėtinai daugialypio pasaulio bei savasties pažinime. Siekti tai pasitelkiant ir filosofiją, ir menotyrą, ir psichologiją, ir patį kūrybinį procesą… Pokalbiai ir veiklos klube padės kiekvienam klubo nariui dar labiau pažinti save ir supantį pasaulį tiek meno kūrinių pagalba, tiek atidžiau stebint aplinką ir žmones. O moksleiviams šios paskaitos turėtų  padėti lengviau pasirinkti ir būsimos veiklos sferą, o galbūt net profesiją. 

Analitiniai pokalbiai apie etnokultūrą ir daugelį kitų temų turėtų kelti ir savasties pajautą bei  refleksijas, o taip pat patriotiškumo bei pilietiškumo jausmus.

Patys palankiausi atsiliepimai iš ankščiau lankiusiųjų užsiėmimus žmonių ir ypač dabartinės jų kompetencijos bei  kūrybiniai pasiekimai įvairiose gyvenimo srityse  įkvepia bei skatina mane ir toliau vystyti šią veiklą, kasdien šalia savęs sutinkant begalę kūrybingų talentingų žmonių.

– Nori labiau suprasti meną?

– Nori geriau pažinti save?

– Nori turiningai praleisti laisvalaikį? 

– ATEIK!.. Esi laukiamas naujų draugų rate!…

Pasaulėjautos ir meno suvokimo studijos vadovas Arvydas Butkus

Paskaitų ciklas vykdomas pagal pasaulėjautos ir meno suvokimo studijos programą suaugusiųjų ir vyresnių klasių moksleivių grupėms.

Renkamos grupės:

12.02 / Ketvirtadienis / 17:00 / 10 – 12 kl. moksleivių grupės registracijos forma

12.05 / Sekmadienis / 16:00 / suaugusiųjų grupės registracijos forma

Norint dalyvauti paskaitoje pirmą kartą būtina įsigyti parodos lankytojo bilietą.
Įsigiję bilietą galėsite aplankyti veikiančią parodą ir kitose autoriaus paskaitose dalyvauti nemokamai. Laisvalaikio klubą sudaro keturios paskaitos. Dėl tolimesnių paskaitų informacija bus paskelbta netrukus.
Bilieto kaina (įprasta) – 3,00 €. Bilietą galite įsigyti Parodų rūmų kasoje.

Paskaitų ciklas vyks Klaipėdos Parodų rūmuose, Didžioji Vandens g. 2