LDS Klaipėdos skyriaus skulptorių forumas

2023 m. kovo 17 d., penktadienį, 17.30 val. KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) vyks Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus organizuojamas skulptorių forumas.
Skulptoriaus Algirdo Boso parodos „Plaukikas“ metu, kovo 17 d. penktadienį, 17.30 val. KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) vyks Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus organizuojamas skulptorių forumas, kurį moderuos VDA lektorė, buv. LDS Vilniaus skulptorių sekcijos pirmininkė Aušra Jasiukevičiūtė. Forumo dalyvių, ne vieną kūrinį Klaipėdos miesto viešosioms erdvėms sukūrusių, pripažintų Klaipėdos ir Vakarų Lietuvos skulptorių aktyvi diskusija, įsiklausymas į atminties ženklų temą, įvietinto meno, visuomenės ir meno bendruomenės bei Klaipėdos miesto skulptūros „mokyklos“ naratyvų refleksijos turėtų sudominti ne vieną menui neabejingą žmogų.
Iliustracija - Algirdo Boso bareljefo-pano „Dialogas“ fragmentai, 1990, bronza (architektas Saulius Manomaitis). Fotografas – Domas Rimeika
Netylant istorikų, teisininkų, archeologų ir paminklosaugininkų svarstymams apie siūlymus desovietizuoti Antrojo pasaulinio karo sovietinių karių memorialus Lietuvoje bei įvykus sovietinių Skulptūrų parko paminklų demontavimui (kalavijų ir karių skulptūrų) norisi šias aktualijas reflektuoti prasmingomis diskusijomis. Naudinga išgirsti pačių skulptorių nuomones apie siūlymus desovietizuoti Antrojo pasaulinio karo sovietinių karių memorialus Lietuvoje ir jų pasiūlymus, kaip galima perorientuoti minėtus atminties ženklus.
Diskutuosime apie skulptūras viešosiose erdvėse ir koks yra skulptūros vaidmuo mūsų bendruomenėje, kaip geriau galima integruoti skulptūras į miestų architektūrą ir kraštovaizdį. Prisiminsime konkrečius pavyzdžius, kaip skulptūros viešosioms erdvėms gali tapti socialinio ir kultūrinio pokyčio katalizatoriais. Žinomi skulptoriai pasidalins savo patirtimi ir didžiausiais kūrybiniais iššūkiais, su kuriais susidūrė kurdami skulptūras viešosioms erdvėms. Įdomu pagvildenti, kokie yra menininkų kūrybiniai principai ir strategijos, pasitelkiamos kuriant skulptūras viešosioms erdvėms, ir kaip tai skiriasi nuo principų kuriant kitų rūšių skulptūras.
Forumo moderatorė skulptorė Aušra Jasiukevičiūtė 1973 m. gimė Klaipėdoje. 1997-2000 m. baigė tapybos bakalauro studijas ir kamerinės skulptūros magistrantūros studijas. Nuo 2015 Lietuvos dailininkų sąjungos narė, iki 2020 LDS Vilniaus skulptorių sekcijos pirmininkė. 2017 m. meno kūrėjo ir meno kūrėjų organizacijos statuso suteikimo tarybos narė (Kultūros ministerija), meno kūrėjų socialinės apsaugos komisijos narė (Kultūros ministerija). 2019-2021 m. meno kūrėjo ir meno kūrėjų organizacijos statuso suteikimo tarybos pirmininkė (Kultūros Ministerijoje). Nuo 2020 m. iki dabar yra VDA Grafinio dizaino katedros lektorė. Edouard‘o François André klubo narė ir valdybos narė. Nuo 1994 dalyvauja grupinėse parodose, pleneruose, simpoziumuose Lietuvoje ir užsienyje. Kuruoja parodas, dirba skulptūrų konkursų komisijose. 2004 m. kartu su skulptoriumi D. Kuču sukūrė Budistų šventyklos vidinio kiemo „Sausąjį sodą”, Chitaviveka Chithurst, Hampshire, Didžioji Britanija. Dirba mažosios formos skulptūros, medalio, objekto, aplinkos ir žemės meno srityse. 2014 m., 2019 m. ir 2021 m. surengė asmenines parodas Vilniuje ir Paryžiuje (Artenpartage asociacija). 2020 m. gavo valstybinę Kultūros Tarybos stipendiją. Yra aktyvi vizualinių menų lauko tyrinėtoja ir dalyvė, skulptūros meno entuziastė, publikuojanti savo įžvalgas straipsniuose.
Renginys nemokamas.
Projekto „Klaipėdos miesto dailės palikimas: skulptūra“ vadovė – Neringa Poškutė-Jukumienė.
Koordinatorė – Rosana Lukauskaitė.
Rėmėjai: Klaipėdos miesto savivaldybė.
Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijų priemonėse.