LENA LAPSCHINA. INSTALIACIJA “SUGRĮŽIMAS PRIE MANO MIEGANČIOS SIENOS“

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) veikia meno rezidentūros projekto „Kelionių agentūra 2015“ dalyvės Lenos Lapschinos meno instaliacija „Return to my sleeping wall”/“Sugrįžimas prie mano miegančios sienos“. „Return to my sleeping wall”/“Sugrįžimas prie mano miegančios sienos“ tai solo šou,vizija, sujungianti skirtingus taškus, okartu ir netiesioginis įrankis, padedantis mums patiems atrasti meninę aplinką,tuo pačiu, išlaikyti nuolat besikeičiančių erdvių gyvybingumą ir aktualumą.

Meno instaliacija virpina aktualias temas: laiką ir įtampą, svorio praradimą ir orientaciją, pusiausvyrą ir paskirtį.

Lena Lapschina (g. 1965, Rusija) šiuo metu gyvena ir kuria Vienoje, Austrijoje. Ji įgijo magistro ir meno daktaro laipsnius Valstybiniame Stoganovo taikomosios dailės universitete. L. Lapschina yra viena iš žurnalo „State of the Art“ įkūrėjų ir M21 kuratorė. Menininkė pelnė įvairių apdovanojimų, tarp kurių ‒ Austrijos valstybinė stipendija video ir medijų menui (2011 m.).

KKKC tarptautinės meno rezidentūros projekte „Kelionių agentūra 2015“ dalyvaujantys rezidentai, remdamiesi savo kūrybinėmis strategijomis, reflektuoja Klaipėdos miestą, veda „maršrutų apskaitą“, šitaip rezidentūrą prilygindami kultūrinių kelionių agentūrai. Pasirinktai miesto vietai rezidentai pateikia „vienos valandos vietos laiku“ maršrutą, kuris taptų netiesioginiu bendruomenės kūrimo įrankiu, kuomet patys bendruomenės nariai gali ne tik dalyvauti meno aplinkos kūrimo procese, bet ir palaikyti naujos erdvės gyvybingumą, aktualumą, keisti ją pagal savo poreikius ir skleisti kultūrą, skatinti bendruomeniškumą bei kultūrines ir socialines inovacijas skirtinguose Klaipėdos rajonuose.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Video instaliacija veiks iki 2015 m. spalio 31 d.

www.lapschina.com