Meno semiologijos ciklas: ženklai + mokslas / I dalis

Kovo 25 d., penktadienį, 17.30 val. kviečiame į nemokamą semiotikos seminarą, kurį ves KU anglų filologijos absolventas, VU semiotikos magistrantas Aleksej Baješ.

I–ojo eminaro metu susipažinsime su ženklu ir jo sandara, sužinosime, kokia įtampa atsiranda tarp ženklo raiškos (būdo, kaip jis reiškiasi mums) ir reikšmės (ką mes suprantame patirdami tam tikrą ženklą). Taip pat apžvelgsime skirtumą tarp natūraliojo ir meno pasaulio, mėginsime suvokti, ką ši skirtis mums suteikia patiriant meno kūrinius ir kam ji reikalinga. Susipažinsime su ženklų sistemomis, kurios supa mus kasdien ir kurios pernelyg dažnai mums yra „aiškios“ tokiomis nebūdamos.
II–ąjame seminare lektorius supažindins su meno istoriko bei meno teorijos kūrėjo ir plėtotojo Heinricho Wolfflino sąvokomis iš veikalo „Pamatinės meno istorijos sąvokos“, trumpai pristatys šio veikalo atsiradimo kontekstą bei pagrindinę kritiką. Antroje seminaro dalyje kartu su moderatoriumi bandysime šias sąvokas pritaikyti, nagrinėsime judesio ar jo nebuvimo reikšmę mene, analizuosime, ką meno kūriniuose galime apmąstyti ir ko ne, bei tokiu būdu išplėsime suvokimą apie meno kūriniuose vaizduojamą judesį ir statiką. Šio seminaro metu stengsimės suprasti atvaizdo kaip judesio ir atvaizdo kaip laiko skirtumus bei panašumus ir kokiu būdu tai padės mums išplėsti pagavos lauką.

 

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti viešinami įvairiose medijos priemonėse.

Esant karantino ribojimams, lankytojų prašoma laikytis saugumo reikalavimų.