PARODŲ RŪMUOSE – PAKELTŲ NYKŠČIŲ MUGĖ

Gruodžio 16–17 d. kūrybiškiausi Klaipėdos nykštukai, didžiųjų metų švenčių pasiruošimui, renkasi į Klaipėdos kultūrų komunikacijų centrą (KKKC), o Parodų rūmai (Didžioji Vandens g. 2) pavirsta į pasakiškus „Nykštukų rūmus“. Šventinėje mugėje dalyvaus daugiau nei trisdešimt išskirtinių Klaipėdos menininkų, kurių darbus jūs galėsite įsigyti. Išradingai papuoštuose „Nykštukų rūmuose“ įkvėpimą žadins muzika iš vinilinių plokštelių. O „Pakeltų nykščių mugės“ metu – pirmo aukšto vestibiulyje – veiks „Atviras stalas“ prie kurio galėsite pasivaišinti savo, ar kitų nykštukų suneštomis, vaišėmis. Sekmadienį (12 17 d.) antrame aukšte jūsų lauks sniego mašina bei aktorius Mikas Urbonas, seksiantis mažiesiems lankytojams bei jų tėveliams kalėdines pasakas. Ir tai dar ne viskas, nes mugėje laukia knygos visai šeimai apie „Lapę Salegną“  pristatymas, karšta arbata ir galimybė susikurti spalvotą paveikslą ant duonos riekės. Na, o norintiems pabėgti nuo šventinio šurmulio – paruošėme vietelę, kur jaukiai galėsite pažiūrėti senas kino juostas, dvelkiančias Kalėdomis. Galiausiai, kviečiame visus prisidėti prie bendros KKKC ir Lietuvos šaulių sąjungos inciatyvos: pinsime maskuojančius tinklus ir taip solidarizuosimės su kariaujančia Ukraina.

 

MUGĖS PROGRAMA

12 16 D. (ŠEŠTADIENIS), 12–19 VAL.

    12 val.  Atveriamos „Pakeltų nykščių mugės“ durys

12 – 19 val. „Atviro stalo“ gardėsiai-pyragai ir sausainiai, arbata bei paveikslai ant duonos riekės ir tinklų pynimo Ukrainai iniciatyva

14 – 16 val. Inos Lukauskaitės knygos visai šeimai „Lapė Salegna“ pristatymas; ištraukų skaitymai

19 val.  „STAND-UP OPEN MIC“: „KKKCOMEDY“. Atviro mikrofono vakaras

 

12 17 D. (SEKMADIENIS), 12–18 VAL.

    12 val.   Atveriamos mugės durys

    12 – 18 val. „Atviro stalo“ gardėsiai-pyragai ir sausainiai, arbata bei paveikslai ant duonos riekės ir tinklų pynimo Ukrainai iniciatyva

    14 – 17 val. Aktorius Mikas Urbonas mažiems ir dideliems skaitys pasakas bei pasakaites

    18 val.    Užveriame mugės duris iki kitų metų

 

KLAIPĖDOS KŪRĖJAI KURIA KALĖDAS

Kertinis renginio akmuo – Klaipėdos kūrėjų mugė, kurioje dalyvaus daug žinomų uostamiesčio menininkų, pristatančių bei parduodančių savo darbo vaisius. Kūrėjai siūlys jums įsigyti sienų dekoracijų iš metalo, skulptūrų, juvelyrikos, tekstilės, unikalių atvirukų, stalo dekoro elementų. O taip pat smilkalų, tapybos darbų, kavos pupelių ir česnakinės druskos; „print‘ų“ (atspaudų), krepšelių su spaudiniais ir dar daug kitokių grožių dalykų, tinkančių pasidovanoti tiek sau, tiek artimiesiems. Klaipėdos kūrėjai kuria Kalėdas, todėl ruoškimės didžiosioms metų šventėms kartu – nykščius aukštyn!

 

VAIŠĖS, ARBATA IR PAVEIKSLAI ANT DUONOS RIEKĖS  

Parodų rūmų pirmojo aukšto vestibiulyje mugės lankytojus pasitiks ne tik unikalūs kalėdiniai papuošimai, prekyvietė, bet ir „Atviras stalas“. Ant šio stalo mugės svečiai suras vaišių, kurias sunešė darbštieji KKKC nykštukai, maisto taip pat galima atsinešti ir patiems. Nepaslaptis, valgymas drauge – suartina žmones ir sukuria bendruomenišką atmosferą. Užkandus bus galima apsilankyti ir antrame Parodų rūmų aukšte, kuriame jūsų lauks jungtinis KKKC ir Klaipėdos universiteto Botanikos sodo sumanymas. Tai savotiška arbatinė, kurioje galėsite pasivaišinti įvairių arbatžolių arbata bei įsigyti kvapnios arbatos. Šaltą žiemos vakarą nėra nieko jaukiau už garuojančios arbatos puodelį, ar ne? Įdomu, kad kartu su arbata turėsite ypatingą progą susikurti savo paveikslą iš juodos duonos, kurią, tarytum dažais, užsitepsite įvairių spalvų sviestu bei prieskoninėmis žolelėmis, paruoštomis iš Klaipėdos universiteto Botanikos sodo. Tokiu būdu susikursite vienetinį paveikslą. Ko gero, vargu ar rasite kur nors kitur panašaus pobūdžio kūrybinį užsiėmimą.

 

SNIEGAS, PASAKOS, FILMAI IR KNYGOS PRISTATYMAS

Žinia, Klaipėdoje sniegas nėra svetimas, bet, deja, jis ne visada ilgai išsilaiko, todėl mugės metu kviesime lankytojus į Parodų rūmų antrą aukštą, kuriame rasite ne tik įvairias mugės veiklas, bet dar ir sniego mašiną. Ir žinoma, daug puraus, o svarbiausia – netirpstančio – sniego. Sekmadienį (12 17 d., 14 – 17 val.) sniego pusnyse pasakas vaikams ir jų tėveliams seks aktorius Mikas Urbonas. Turėsite galimybę išgirsti įvairių tautų pasakų. Beje, ko gero, ne visi žino, kad, pavyzdžiui, daktaras Jonas Basanavičius ne tik svariai prisidėjo prie lietuvių tautinio atgimimo, bet jis dar rūpinosi ir tautosakos rinkimu. Todėl iki mūsų dienų išliko dr. J. Basanavičiaus rūpesčiu surinktų lietuvių liaudies pasakų lobynas. Mažieji mugės lankytojai bei jų tėveliai galės pasiklausyti šių autentiškų pasakų.

 

Parodų rūmų antrame aukšte taipogi raginame rinktis visas nuo šventinio šurmulio pavargusias sielas. Čia bus galimybė pabūti ramiai, niekur neskubėti bei pažiūrėti senus Kalėdomis dvelkiančius filmus, o galbūt, pamąstyti apie šventinio laikotarpio tikrąją prasmę.

 

„Pakeltų nykščių mugės“ metu taip pat laukia naujos knygos pristatymas. Rašytoja Ina Lukauskaitė pristatys nuostabiai iliustruotą leidinį visai šeimai „Lapė Salegna“. Autorė kalbės apie knygos idėją, supažindins „su magiška jos puse“ ir visais knygos herojais, bus skaitomos ištraukos.

 

GERA DARYTI DERA – TINKLŲ PYNIMAS UKRAINOS GYNĖJAMS

Kalėdinės mugės lankytojus taip pat pakviesime prisidėti prie jungtinės KKKC ir Lietuvos šaulių sąjungos inciatyvos – maskuojančių tinklų pynimo Ukrainos gynėjams. Prie tinklų pynimo prisidės ir Vakarų (jūros) šaulių 3-iosios rinktinės šauliai bei „Pagalbos ukrainiečiams centras Klaipėdoje“. Solidarizuotis su kovojančia Ukraina ir prisijungti prie tinklų pynimo gali tiek maži, tiek ir dideli. Visos procesui reikalingos priemonės bus suteiktos, o pirmą kartą tai darantys žmonės pamokinti. Akcijos metu bus pinami balto pagrindo tinklai. Todėl visus geros valios žmones raginame prisidėti prie pagalbos Ukrainai, nes gera daryti dera.

 

 

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba). Kalėdinės mugės metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, publikuotuose įvairiose medijos priemonėse.